به گزارش برترین خبر ، ارتقای مشارکت در نهضت تولید علم، افزایش تولیدات علمی، کاربردی کردن دست‌آورد‌های علمی و پژوهشی از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، پژوهشی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و رصد کردن پیشرفت­‌‎ها و تحولات علمی در حوزه­‌های علوم و فناوری از جمله اهداف مهمی هستند که بسیار مورد تأکید می­‌باشند.

در این راستا، به همت واحد علم­‌سنجی دانشگاه، جلسه مشترکی بین دانشگاه مازندران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) در روز چهارشنبه ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۹ به‌صورت مجازی برگزار گردید. در این جلسه مشترک که با حضور روسا و معاونان پژوهشی طرفین برگزار شد، دکتر دهقانی، رییس ISC،  ضمن بیان زمینه‌های همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، از انعقاد تفاهم‌­نامه همکاری با دانشگاه آلمان، در اختیار قراردادن پایگاه منطقه­‌ای و بخش فارسی به کشورهای منطقه و تشکیل بزرگ‌ترین پایگاه میراث کهن علوم خطی خبر داد.

دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران نیز جهت نیل به اهداف مطلوب دانشگاه  و جامعه علمی اعلام آمادگی کامل کرد. انعقاد تفاهم­نامه همکاری آن پایگاه با دانشگاه مازندران از جمله دست‌آوردهای مهم این جلسه بود. هم‌چنین برنامه­­‌ریزی جهت تعاملات سه‌جانبه با کشورهای دیگر، فرصت مطالعاتی در حوزه علم­‌سنجی، امکان بهره­‌مندی اعضای هیأت علمی دانشگاه از ماه‌نامه الکترونیکی مرکز(ISC)، همکاری در رتبه­‌بندی مجلات و نشریات جهت اعتلای جایگاه علمی دانشگاه، سوق یک‌پارچه نشریات به سمت پایگاه­‌های بین­‌المللی معتبر، برگزاری کارگاه­‌های متعدد در حوزه علم­‌سنجی و تأسیس شاخه­‌ای از پایگاه علوم استنادی در منطقه شمال کشور از اهم مواردی بودند که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.