به گزارش هادی جوزن خبرنگار برترین خبر ، حجت الاسلام عیسی توپا حیدری رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نوردرجمع نوجوانان و یاوران وقف ضمن ابرازخرسندی ازاینکه نوجوانان با نیت خالص وارد فضای وقف شدند و دغدغه موقوفات را پیداکردند، اظهار کرد: طرحی در اوقاف و امور خیریه تحت عنوان یاوران وقف وجود دارد که هرفردی با هر سن و جنسیتی دارای هر شرایطی اعم از مالی یا اجتماعی می تواند یاور وقف و موقوفات باشد.

وی با بیان اینکه در دیگر ادارات همیار پلیس و همیار محیط زیست و …جوانان و نوجوانان فعال هستند تصریح کرد: مجموعه اوقات و امورخیریه هم نیازدارد تا توسط جوانان و نوجوانان تحت عنوان انجمن یاوران جوان وقف تبلیغات گسترده ای صورت بگیرد و در حقیقت جوانان ،حامی تبلیغات وقف باشند.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نورادامه داد: جوانان می توانند تبلیغاتی را در راستای تعداد موقوفات، نیازمندی های روز جامعه در سطح شهرستان که نیازآن ها بیشتر احساس می شود کمک کنند.

حجت الاسلام توپاحیدری افزود:یاوران جوان وقف می توانند از پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و اقوام دور و نزدیک و دوستان خود بخواهند تا در موارد مختلف مانند آموزشی و اجتماعی و بهداشتی و …شهرستان کمک کنند.

وی ساخت مرکز ام آر آی را یکی از ضروری ترین احتیاجات این شهرستان دانست و گفت: شما جوانان می توانید در قالب انجمن یاوران جوان وقف و یا انجمن مشارکتی یک مرکز ام آر ای از محل تبلیغ شما دوستان در این عرصه داشته باشیم.

حجت الاسلام شمس مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نور در جمع واقفین جوان گقت: امیدواریم با انجام کارهای خیر و نیک آینده درخشان شامل حال مملکت اسلامی ما شود.

وی تصریح کرد: ان شاءالله با حفظ و حراست از اموالی که واقفین در اختیار ما گذاشتند و اجرای درست نیت بتوانیم به نیازمندان این شهرستان کمک کنیم.

الهیار نصیری وکیل رسمی موقوفه مرحوم محمد حسن نوری ایزدشهر در جمع نوجوانان وقف گفت: وظیفه ما هدایت نوجوانان و جوانان به سمت وقف و انجام کارهای خیر و عام المنفعه است.

سیده آناهیتا بهلول مسئول ثبتی و حقوقی خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن نوری ایزدشهر در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار برترین خبر با اشاره به اینکه وقف روح انسان را به سمت تعالی صیقل می‌دهد، اظهار کرد: انسان با وقف از بخل و‌ تنگ نظری دور و در مقابل به سمت نوع‌دوستی و هستی دوستی نزدیک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خیریه موقوفه از اواخر سال ۱۳۹۸ شروع به فعالیت کرده است، تصریح کرد: این موقوفه علاوه بر اینکه افراد زیادی را تحت پوشش خود دارد به اداره بهزیستی و کمیته امداد و خانه مهر ایزدشهر و …. همکاری فعال دارد.

بهلول افزود: این موقوفه در صدد ایجاد کارگاه به جهت یاد دادن ماهیگیری و منبع درآمد پایدار برای خانواده های نیازمند را با کمک خیرین ایزدشهر دردستور کار خود قرار داده است.

مسئول خیریه موقوفه محمد حسن نوری ایزدشهرخاطرنشان کرد: این موقوفه درایام کرونا هم کنار نیازمندان بود و با توزیع محلول ضد عفونی و ماسک و بسته های معیشتی سعی در برطرف کردن گوشه ای از نیازها و رفع درد و رنج این عزیزان بوده است.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که این جوانان کوچک و آیندگان مرز و بوم دفتر موقوفه محمدحسن نوری ایزدشهررا انتخاب کردند و با حضور خود روشنایی خاصی را به این دفتر بخشیدند.

بهلول با بیان اینکه ترویج مقوله وقف برای انجام کارهای عام المنفعه و حل مشکلات جامعه است گفت: وقف اقدامی ماندگار و جاودانه و راهکاری برای زدودن فقر ومحرومیت از جامعه اسلامی است.

مسئول خیریه موقوفه محمد حسن نوری ایزدشهرادامه داد: جوانان آینده سازان جامعه هستند و برای برخورداری از جامعه ای ایده آل باید آن ها را به مسیر درست هدایت کرد.

وی با اشاره به اینکه این جوانان می توانند با همکاری در این موقوفه طعم بخشش را بچشند و خودشان درآینده از واقفین و خیرین باشند، افزود: ان شاءالله بتوانیم با کمک خیرین جوان برای ام آر آی در شهرستان نور کمک هایی را جمع آوری کنیم.

مهدی رحمتی که ۱۴ سال سن دارد،از دوسال پیش با این خیریه آشنا شده و یکی از خیرین نوجوان و فعال و یاورن وقف است.او در بسته بندی کردن بسته های معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان کمک بسیار زیادی را به این خیریه می کند.

وی با اشاره به اینکه بازیگر تئاتر است و بیش از۳ نمایش استانی و شهری بازی کرده،گفت: علاوه بر همکاری دراین خیریه در زمینه های دیگر مانند درست کردن بدلیجات،طراحی و عکاسی و …فعالیت می کنم و همچنین به حیوانات هم کمک میکنم

رحمتی با بیان اینکه معمولا آخرهفته ها زمانی که فرصت اضافه در اختیار دارم ،وقت خود رابه درست کردن بدلیجات جهت فروش اختصاص می دهم ، ادامه داد: پس از درست کردن بدلیجات در فضای مجازی جهت فروش به اشتراک می گذارم و قسمتی از درآمد فروش خود را برای کمک به حیوانات ،خیریه کنار می گذارم همچنین مقداری از همان درصد فروش را محلول ضدعفونی و ماسک می خرم و بین نیازمندان توزیع می کنم.

این خیراندیش جوان یادآورشد: همه انسانها می توانند یک واقف باشند و اینکه حتما نباید زمین بزرگی را وقف کرد ما با انجام کارهای در حد توان خود می توانیم واقف باشیم.

محمد جواد انباز ۱۴ ساله هم یکی دیگر ازنوجوانانی است که به تازگی وارد این انجمن یاوران جوان وقف شده است، اظهار کرد: هر جامعه ای شامل انسان های نیازمند و غنی است که اگر این افراد از نظر مالی توان بالاتری دارند کمی به فکر نیازمندان باشند،جامعه کمتر دچار چالش می شود.

وی تصریح کرد: موسسات خیریه همه مردم را به نیکوکاری و کار خیر دعوت می کنند و با کمک این خیرین نیازمندان تحت پوشش را خود مورد حمایت قرار می دهند.

این خیر اندیش جوان با اشاره به اینکه کمک و بخشش در ذات همه انسانها وجود دارد، افزود: چه خوب است که کمک ها به صورت روزانه انجام شود و فقط به زمان و ایام خاص سال منتهی نشود.

رامتین محمدی ۱۴ ساله یکی دیگر از نوجوانان در این نشست می گوید: خوشحالم که با این موسسه خیریه آشنا شدم وهنگامی که بتوانم به نیازمندی کمک کنم حس بسیار خوبی دارم.

وی در توضیح کلمه وقف گفت: وقف از خود گذشتن و به خدا رسیدن است و نشانه گذشت از خویشتن و پیوند با خدا است.

امیررضا جوزن نوجوان ۱۲ ساله ای است که امروز برای اولین بار به این موقوفه خیریه آمده و از اینکه در کنار دیگر نوجوانان می تواند قدم خیر و مثبتی بردارد خیلی خوشحال است.

این خیراندیش نوجوان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر درآمدی از خود نداریم اما می توان با کنار گذاشتن بخشی از پول تو جیبی هامون به نیازمندان خصوصا در این دوران کرونا که بیشتر از قبل احتیاج به همیاری دارند کمک کنیم.