به گزارش برترین خبر ، مسعود سلطانی‌فر، در حاشیه جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران درباره شانس ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا سال۲۰۲۷ گفت: فدراسیون فوتبال مدارک لازم را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده و با توجه به ورزشگاه‌های خوبی که در تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز و مشهد با ظرفیت‌های بالای ۳۰ هزار نفر داریم و جایگاه ما هم در فوتبال آسیا مناسب است، امیدواریم که میزبانی این مسابقات به کشورمان برسد.

وی افزود: همچنین امید زیادی داریم تا پرسپولیس بتواند به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا از سد تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی بگذرد و قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود و این مهم شدنی است.

وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی‌سازی ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: پیگیر خصوصی‌سازی این ۲ باشگاه هستیم و امیدوارم آخرین مجامع را برگزار کنیم و بعد از آن با اخذ مجوز شورای پذیرش بازار سرمایه بتوانیم وارد بازار فرا بورس شویم.

وی درباره پاداش در نظر گرفته برای قهرمانی احتمالی پرسپولیس از سوی رییس‌جمهور گفت: دکتر روحانی اعلام کرده هدیه و پاداش ویژه‌ای که در شان بازیکنان باشد، برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

سلطانی فر درباره برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: از ۱۵ دی ماه مراحل ثبت نام نامزدها برای انتخابات آغاز می شود که یک پروسه ۷۰ روزه است و انتخابات هم قبل از نیمه اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در مورد پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی با توجه به وقتی که تا نیمه دی ماه داده شده، وکلای فدراسیون فوتبال به کمک چند نفر از وکلای خارجی مشغول تهیه لایحه دفاعیه نهایی برای ارسال به دادگاه عالی ورزش (CAS) هستند و سپس باید منتظر بمانیم تا رای نهایی صادر شود./.irna.