به گزارش “برتری خبر” امر توسعه و تامین حداکثری خدمات موردنیاز مشتریان در شرکت مخابرات را امری ضروری دانست و افزود: همزمان با عملیات توسعه کمی در سراسر استان، به دنبال  تحقق کیفیت حداکثری هستیم تا نیازهای تمام مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات به خوبی تامین شود.
وی با اشاره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مصرف اینترنت، گفت: از نیمه اسفندماه سال گذشته تاکنون حدود دو هزار مشترک به آمار مشترکان اینترنت خانگی استان افزوده و منجر به افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت در استان شده است.
سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی، تعویض رایگان مودم ADSL  به مودم VDSL را از جمله خدمات شرکت مخابرات برای مشتریان عنوان کرد و افزود: این ارتقای مودم برای افزایش سرعت به ۵۰ مگ بدون هیچ هزینه‌ای برای مشترکان مخابرات انجام می‌شود.
آذری یادآور شد: این مهم در راستای پیشگیری از کرونا به صورت کاملا غیرحضوری و از طریق تماس با ۲۰۲۰ داخلی ۱ انجام می‌‎شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۹ هزار و ۱۷۵ مشترک در خراسان جنوبی از سرویس ADSL  استفاده می‌کنند، تصریح کرد: امکان تجهیز اینترنت خانگی به VDSL در سراسر استان وجود دارد.
سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی ادامه داد: فرآیند تکمیل زیرساخت‌ها در مراکز مخابراتی برای ارائه   VDSL به مشتریان به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و در تلاشیم تا با ارائه اینترنتی با حداقل چهار برابر سرعت فعلی علاوه بر تامین رضایت مشتریان، در توسعه و پیشرفت کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت و استفاده عمومی از پهنای باند پرسرعت که نیاز جامعه امروز است، نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
آذریی از برنامه‌ریزی کلی برای اجرای جایگزینی اینترنت پرسرعت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کل استان خبر داد و گفت: با حمایت‌های وزیر ارتباطات و کوشش جهادی کارکنان شرکت مخابرات ایران، فرآیند نصب تجهیزات در مناطق دارای امکانات با سرعت مطلوبی در حال انجام است و در تلاشیم به زودی گستره پوشش VDSL را به سطح استانی تبدیل کنیم.
سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: در سرویس  VDSL سعی بر این است از نزدیک‌ترین کافوی نوری به مشترک سرویس‌دهی لازم را انجام دهیم.
هیچ محدودیتی در ارائه سرویس VDSL نداریم
آذری ضمن تشریح مزایا و تفاوت VDSL با  ADSL اظهار کرد: استفاده از بستر سیم‌های مسی مشترک بدون نیاز به تعویض یا سیم‌کشی مجدد، ارائه خدمات ارزش افزوده شامل تلفن بر بستر اینترنت، ویدیو کنفرانس، IPTV و ارائه سرویس از کافوهای نوری نزدیک به مشترک که باعث افزایش کیفیت و سرعت سرویس می‌شود از جمله مزایای اینترنت پرسرعت VDSL هستند.
وی بیان کرد: در حال حاضر به لحاظ ساختاری هیچ محدودیتی در ارائه سرویس VDSL نداریم و با توجه به گسترش کافوهای نوری در سطح استان و شهرهای مختلف امکان واگذاری آن برای ما فراهم است و به راحتی می توانیم این سرویس را در اختیار هم استانی‌ها قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون هزار و ۱۲۹ مشترک در خراسان جنوبی درخواست ارتقا داده‌اند، ادامه داد: با تلاش متخصصان مخابرات استان واگذاری به مابقی هم با سرعت در حال انجام است.
سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی یادآور شد: هم اکنون  ظرفیت‌سازی اینترنت VDSL در شهرستان‌های سربیشه، طبس و زیرکوه در دست اقدام است./ISNA