به گزارش برترین خبر ، جلسه شورای اداری شهرستان نور با حضور ائمه جمعه ، نماینده ، فرماندار ،فرماندهان نظامی ،روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

*ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تمرین ولایت مداری

حجت الاسلام رحمت الله حاجی زاده در جلسه شورای اداری شهرستان نور با اشاره به اینکه ماه رمضان دارای ویژگی های خاصی است ، اظهار کرد:خداوند در ماه مبارک رمضان به بهانه اینکه انسان به تقواالهی دست پیداکند،علاوه بر اینکه انسانها را مخاطب خود قرار داد، همه را به ضیافت الهی دعوت کرد.

امام جمعه شهر چمستان تصریح کرد: انسان با تقوای الهی به حیات طیبه و ولایت تحت الله و اهل بیت و رسول خدا قرار میگیرد.

وی با اشاره به اینکه ولایت مداری یک اصل است، ادامه داد:ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تمرین ولایت مداری است و کسی که تحت ولایت مقام معظم رهبری نباشد،هیچ عزت و آبرویی ندارد.

*مسئول باید پاسخگوباشد

 

علی اسماعیلی با اشاره به شرایط کشورو مشکلات پیش روی در خصوص فروش نفت اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد از بودجه کشور با حداقل منابع نوشته شدولی باز کسری بودجه خواهیم داشت.

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اندیشه برای یافتن راهکار در جهت جبران کسری بودجه ادامه دارد و ادارت با کاهش هزینه ها در جلسات و امورات خود می توانند به نوعی در جبران کسری بودجه کمک حال دولت باشند.

وی با اشاره به کار جهادی و مدیریت جهادی تصریح کرد: کارجهادی به معنای پر کردن ساعت اداری نیست بلکه مدیرجهادی باید فکر و اندیشه و تمامی اوقات زندگی خود را در دوران مسئولیت به کار اختصاص دهد .

اسماعیلی گفت: پاسخگوبودن مسئول حتی با وجود کمبود نیرو و بودجه از وظایف مدیران است.

وی در پایان با اشاره به  اینکه مردم ولی نعمت ما هستند ، یادآور شد: با توجه به اینکه خدمتگزار مردم هستیم،حضور در بین مردم و با مردم بودن و شنیدن و درک مشکلات مردم از وظایف است.

* شاغول  حرکت و برنامه ها در امتداد بیانیه و گام دوم انقلاب است

علی شادمان با اشاره به اینکه امنیت اتفاقی نیست ، اظهار کرد: سربازان گمنام امام زمان در طول یک ماه دو باند مخوف مواد مخدر را قبل از اینکه به شهرستان نور برسند شناسایی و عملیات اجرایی را تا دستگیری متخلفین به سرانجام رساندند .

فرماندار شهرستان نور با اشاره به مطرح شدن گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری ، گفت: مبنا، معیار، شاغول  حرکت و برنامه ها در امتداد بیانیه و گام دوم انقلاب است  وائمه جمعه در صورت صلاح دید در کنار مباحث دینی این موضوع بسیار مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی درادامه با بیان اینکه مقتدرانه ترین و عزت مندانه ترین شرایط درطول تاریخ را طی می کنیم، تصریح کرد: مدیران باید علاوه بر اینکه در کار خود التهاب داشته باشند ، مردم را در نهایت امر احساس آرامش دهند.

شادمان با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۸ حدود ۳۲ درصد آن وابسته به نفت است، افزود: آمریکایی ها تحریم های جدید را برای اولین بار در طول تاریخ از فلزات شروع کردند که نشان دهنده جهت گیری و خود اتکایی و کاهش وابستگی به نفت در حال اتفاق است.

وی در پایان با اشاره به اینکه مسئولین باید در مساجد، نماز جماعت، روز قدس و غیره حضور پررنگ داشته باشند، یادآورشد: در طرح ۳۰شب ،۳۰ مسجد مسئولین با حضور پررنگ خود علاوه بر ارتباط و همدلی بیشتر باتمامی اقشار مردم به بررسی مشکلات مردم آن منطقه رسیدگی خواهند کرد.

*بی خبری ۴۰درصد مردم از مبتلا بودن به فشارخون

دکتر سید حمید حسینی با اشاره به اینکه براساس دستور ریاست جمهوری طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: شایع ترین علت مرگ در کشور را بیماران قلبی عروقی و سکته مغزی به علت فشار خون بالا تشکیل می دهد و متاسفانه ۴۰ درصد مردم از اینکه مبتلا به فشار خون هستند بی خبرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور تصریح کرد: افراد بالای ۳۰سال ، مادران باردار و بیماران کلیوی گروه هدف این طرح را تشکیل می دهند که ۶۸  هزار ۳۸۶ نفر در شهرستان باید مورد غربالگری قرار گرفته شوند.

وی در پایان یادآورشد : این طرح در دو مرحله اطلاع رسانی و غربالگری اجرا خواهدشد که ۲۸/۲/۹۸ لغایت ۱۵/۴/۹۸  ادامه دارد.

به گزارش برترین خبر در پایان جلسه شورای اداری از زحمات ارزنده سرهنگ شالیکار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نوربه عنوان

 

 

 

 

 

 

 

فرمانده برتر ناجا مازندران تجلیل به عمل آمد و همچنین سید مصطفی رضایی  به عنوان مدیر امور منابع آب شهرستان نورمعرفی شد.