به گزارش برترین خبر، کالدرون در هفته‌های نخستین حضور در پرسپولیس، لیست مازاد مدنظرش را به باشگاه اعلام می‌کند. مدیریت وقت باشگاه به او توصیه می‌کند از این لیست، سیدجلال حسینی و حسین ماهینی را حفظ کند تا در بدو ورود به پرسپولیس، در صورت کسب نتایج ضعیف، هواداران او را مورد شماتت قرار ندهند.

پایگاه قدرتمندی که سیدجلال و ماهینی، کاپیتان‌های پرسپولیس در سال‌های اخیر در میان هواداران دارند و البته آمار بی‌نظیر حسینی در تاریخ لیگ برتر، سبب می‌شود تا کالدرون متقاعد شود که این 2 بازیکن را در پرسپولیس حفظ کند. سرمربی تازه‌وارد اما به ایرج عرب اعلام می‌کند اعتقادی به کار با بازیکنان سن‌بالا ندارد و ترجیح می‌دهد در پست آخر از بازیکنانی استفاده کند که توان کار با توپ و بازیسازی داشته‌باشند.

لیگ نوزدهم با حضور توامان سیدجلال و خلیل‌زاده در ترکیب پرسپولیس، آغاز می‌شود. کلین‌شیت و البته ثبت نخستین پیروزی در اولین هفته، سبب می‌‎شود تا اختلافی هم اگر هست، سر و صدا به پا نکند.

اما هفته دوم و شکست در تبریز با تک گل حاج‌صفی کافی ست تا کالدرون از فرصت استفاده کند و به دفاع مورد علاقه‌اش میدان بدهد. بازی کردن کنعانی‌زادگان مساوی ست با آغاز نیمکت‌نشینی پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران.

در مصاف با صنعت نفت آبادان، شانس به کنعانی لبخند می‌زند و پرسپولیس نه تنها کلین‌شیت می‌کند، بلکه با تک گل مدافع تازه‌وارد به سه امتیاز مسابقه می‌رسد.

با این عملکرد و آمادگی بالای کنعانی، کالدرون متقاعد می‌شود در هفته چهارم و دربی 90 هم نباید دست به ترکیب برنده دفاعی‌اش بزند. چهارشنبه ماقبل دربی و مصدومیت بی‌موقع خلیل‌زاده، سبب می‌شود تا کالدرون در تمرین سرخپوشان دست به تغییر در قلب دفاع تیمش بزند.

جرقه‌های مصدومیت اتفاقا از همینجا آغاز می‌شود. انتخاب کالدرون بر خلاف تصور همگان برای زوج کنعانی، سیدجلال نیست. انصاری از دفاع چپ به قلب دفاع منتقل می‌شود و نادری به ترکیب تیم اصلی می‌آید. همین ماجرا کافی ست تا سیدجلال حسینی عطای حضور در تمرین را به لقایش ببخشد و به بهانه مصدومیتی خاص تمرین را ترک کند.

عدم حضور در دربی به بهانه مصدومیت و حالا حذف از لیست پرسپولیس در مصاف با سپاهان، باز هم به خاطر مصدومیت، بهانه‌هایی ست برای فرار از واقعیت. مشخصا این مصدومیت‌ها تا زمانی که پرسپولیس روی دور برد و کلین شیت است، ادامه خواهدداشت.

سیدجلال حسینی فرصتی بی‌نظیر را برای خداحافظی باعزت از فوتبال از دست داد. بدون شک سالی که پرسپولیس علاوه بر حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در مسابقات داخلی دبل کرده، بهترین فرصت برای خداحافظی باشکوه حسینی بود، فرصتی که البته مدافع مستحکم فوتبال ایران قدرش را ندانست./خبرفوری