به گزارش برترین خبر ، سعید یزدانی روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان نوشهر افزود: روستاهای پر جمعیت این شهرستان به خاطر برگزاری دورهمی های خانواده بیشتر در معرض آلودگی ویروس کرونا قرار دارند به همین خاطر بخش اعظم مراجعه کنندگان به مراکز درمانی شهرستان ساکن روستاهای بزرگ هستند.

وی روند بیماران کووید ۱۹ شهرستان نوشهر را افزایشی دانست و گفت : تا چند روز گذشته تعداد پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان شهید بهشتی چهار نفر بود که این رقم اکنون به هفت نفر افزایش یافته است.

فرماندار نوشهر خاطر نشان کرد که با توجه به برگزاری آئین شب یلدا و دوررهمی‌ها پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ افزایش یابد و بیمارستان این شهرستان با افزایش تعداد بسترهای مواجه شود.

بر اساس آمار از اول دی ماه تاکنون ۳۲ بیمار جدید کووید ۱۹ در تنها بیمارستان دولتی نوشهر بستری شدند که در همین مدت هم چهار۴ نفر براثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

یزدانی تاکید کرد که به منظور کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ در روستاهای بزرگ ستادی با عضویت نیروهای شبکه بهداشت ، هلال احمر ، بسیج با همکاری بخشداری و دهیاری تشکیل می‌شود تا علاوه بر کنترل ، آموزش و فرهنگ سازی در این مناطق نسبت به تامین مایحتاج خانواده های قرنطیقه شده خانگی برنامه ریزی و اقدام شود.

فرماندار نوشهر همچنین از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در برخی داروخانه ها ، مطب ها و بازار انتقاد کرد و خواستار کنترل و نظارت بیشتر بر این اماکن از سوی بازرسان شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز در این جلسه گفت: بررسی های آماری بیماران کرونایی نشان می‌دهد که رانندگان حمل و نقل عمومی از جمیعیت قابل توجهی مبتلایان به ویروس کرونا هستند.

دکتر سیدرحمی سیدپور تاکید کرد که رانندگان این خودروها برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا علاوه بر استفاده از ماسک ، پروتکل های بهداشتی را در طول مسیر رعایت کنند.

وی با بیان اینکه افراد بالای ۶۰ سال بیشترین بیماران بستری را در بیمارستان نوشهر تشکیل می دهند گفت: بررسی آماری ۲ هفته اخیر نشان می دهند که بیماران بالای ۶۰ سال در رتبه نخست و افراد بین ۳۰ تا ۶۰ سال هم در رتبه دوم قرار دارند که لازم است افراد سالمند برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا از منزل خارج نشوند./.irna