به گزارش برترین خبر ، حجت‌الاسلام محمد صادق لایینی امام جمعه شهرستان نکا عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش، عافیت و سلامتی عقل و جسم را از بزرگترین نعمت های الهی دانست و گفت: رسالت آموزش و پرورش، تربیت علمی و روحی فرزندان کشور است، بنابراین نقش مهم معلمان و نظام آموزشی برای آینده کشور بسیار مهم است.

وی تجلیل از معلمان را حرکتی شایسته دانست و تصریح کرد: مورد توجه قرار گرفتن معلمان از سوی مسئولان موجب افزایش روحیه و سطح کیفیت آموزشی ارائه شده توسط آنها به دانش آموزان خواهد شد که بسیار تأثیرگذار است.

عبدالرضا بابایی فرماندار شهرستان نکا با بیان اینکه توجه دولت سیزدهم به تقویت و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است گفت: توقعاتی که در حوزه های فرهنگی، آموزشی و زیر بنایی وجود دارد مبنی بر ایجاد تحول در آنها است و یکی از این موارد افزایش فضای آموزشی و مدرسه سازی در شهرستان نکا است.

وی با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان نکا بر اینکه یک شهر امن گردشگری و مذهبی است افزود: با اقدامات مورد قبول در حوزه اسکان مسافران نوروزی، شاهد افزایش گردشگران و سرمایه گذاران در نکا خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در نکا یکی از عناصر مهم تبلیغی و فعال در این شهرستان را گروه های سرود نوجوانان دانست و اظهار کرد: با گسترش و افزایش تعداد گروه های سرود شاهد تقویت و مورد توجه قرار گرفتن شهرستان در حوزه فرهنگی خواهیم بود.

بابایی با تأکید بر اینکه فضای مدارس، سازنده انسان در تراز انقلاب اسلامی باشد گفت: راه اندازی و فعالیت مدارس دینی در شهرستان نکا مانند دبیرستان معارف اقدامی شایسته است و باید این قبیل اقدامات فرهنگی گسترش یابند.

فرماندار نکا رتبه بندی معلمان را از جمله اقدامات قابل توجه دولت دانست و عنوان کرد: این طرح باید به درستی و با در نظرگرفتن ضایع نشدن حقوق معلمان از سوی اداره آموزش و پرورش انجام شود.

محمد رضا بخشی پور رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نکا به اقدامات مؤثر در حوزه پرورشی پرداخت و تصریح کرد: حضور پررنگ در راهپیمایی ها، برگزاری مسابقات مختلف و اردوهای دانش آموزی، شرکت در نماز جمعه و اعزام دانش آموزان به راهیان نور با تکمیل ظرفیت ۱۰۰ درصدی از جمله این اقدامات بودند.

بخشی پور با اشاره به فعالیت پررنگ در حوزه جهاد تبیین در ۶۴ مدرسه اظهار کرد: برپایی هیأت های مساجد و محوریت مسجد جامع نکا با حضور حدود ۲۰۰ دانش آموز در برنامه های دوشنبه و همچنین برگزاری نماز جماعت در مدارس با حضور امام جمعه شهرستان و سایر روحانیون دیگر اقدامات حوزه پرورشی است که اداره آموزش و پرورش شهرستان نکا فعالیت داشت.

وی با اشاره به اجرای برنامه های مکمل و فوق برنامه‌ در حوزه آموزشی افزود: افزایش ۴۰ درصدی حضور دانش آموزان نکا در المپیاد های علمی که نتیجه آن افزایش تعداد منتخبین برتر نسبت به سال گذشته بود را در شهرستان شاهد بودیم.

به گفته بخشی پور برپایی دبیرستان معارف در مهر ماه ۱۴۰۲، تلاش همه جانبه برای ثبت نام بازماندگان از تحصیل و شروع آموزش به آنها از دیگر اقدامات آموزش و پرورش نکا در حوزه آموزشی است.

بخشی پور با بیان اینکه در حوزه پشتیبانی، آموزش و پرورش شهرستان نکا در زمینه اسکان دهی به مسافران نوروزی عملکرد مورد قبولی داشته و برنامه ریزی ها برای اسکان تابستانی به بهترین شکل ممکن است گفت: این شهرستان با چالش جدی کمبود مدرسه و فضای آموزشی روبرو است و خواستار اقدامات لازم در زمینه مدرسه سازی هستیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش نکا در پایان به توجه بیشتر دستگاه های اجرایی شهرستان برای احیاء اردوگاه دانش آموزی واقع در ساحل دریا تأکید داشت.

خبرنگار: مهناز قبادی