به گزارش برترین خبر ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که در فرمانداری بهشهر و به صورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد ، افزود که این طرح ها در بخش های مختلف عمرانی ، خدماتی ، آموزشی، کشاورزی و ورزشی و دیگر زمینه ها است و شامل طرح های ملی نمی شود که قرار است به مرور طی هفته دولت با هماهنگی مسئولان کشوری افتتاح شود.

وی بر ضرورت تبیین دستاوردهای دولت طی هفته ای که به نام دولت است تاکید کرد و گفت : اطلاع رسانی در باره عملکرد دولت در واقع اطلاع رسانی در باره دستاوردهای نظام است و سبب امیدواری مردم و تقویت نظام می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که اختلاف سلایق نباید سبب نادیده گرفته شدن خدمات دولت بویژه در شرایط تحریم ظالمانه و شیوع کرونا و آسیب های ناشی از آن شود ، افزود:  دولت نماینده نظام است و هم وظیفه داریم کمک کنیم تا کار برای نظام باشد و اختلاف سلایق نباید بر نوع عملکردها اثرگذاری کند.
استاندار مازندران عملکرد دولت با وجود تنگناهای منابع درآمدی را قابل ستایش دانست و گفت : یکی از سیاست های دولت که تاکنون در مازندران با موفقیت به اجرا گذاشته شده بازگشت واحدهای صنعتی به مدار تولید بوده است که تنها در سال گذشته تنها در بخش صنعت دستکم ۸۰ واحد با رفع مشکلات و تزریق نقدینگی وارد چرخه تولید شدند .

حسین زادگان با تاکید بر این که اولویت دولت تحقق شعار جهش تولید است و در این زمینه برنامه ریزی همه جانبه صورت گرفته است ، افزود : ما هم در استان تمام تلاششمان بر این که هیچ واحد تولیدی راکد نباشد و همه باید کمک کنیم تا کارخانه ای از فعالیت باز نماند و به همین خاطر هم ستاد تسهیل تولید برای رفع مشکلات این بخش به صورت هفتگی باید در شهرستان ها برگزار شود.

توسعه متوازن تمامی مناطق استان

نماینده عالی دولت در مازندران توسعه متوازن و نگاه یکسان به تمامی مناطق استان را مهم ترین برنامه استانداری برشمرد و برگزاری نشست های مختلف استانی در شهرستان ها و مناطق مختلف را هم در همین راستا ارزیابی کرد.

حسین زادگان با اظهار این که تلاش بر این است تا در همه مناطق استان با توجه به مزیت ها و ظرفیت ها سرمایه گذاری مناسب صورت گیرد ، گفت : شهر تاریخی بهشهر باید به رسمیت شناخته شود و توسط وزارت گردشگری اعلام شود که در همین راستا  آغاز عملیات اجرایی واگذاری کاخ صفی آباد به شهرداری بهشهر بعد عاشورا کلید می خورد.

وی افزود : گردشگری چشمه عمارت و کاخ صفی آباد و مجموعه عباس آباد با همراهی و همکاری شهرداری و اعتبار ۹۹۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود.

استاندار مازندران همچنین از پیگیری برای مجوز پتروشیمی در بهشهر با انتخاب سرمایه گذار خبر داد و گفت : شهرک یکهزار هکتاری صنعتی در بهشهر کلنگ زنی شده و هزار هکتار  به ظرفیت شهرک های صنعتی استان افزوده است و موجب اشتغال می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر زراعت چوب در شهرک یکهزار هکتاری بهشهر ، افزود : زراعت چوب با اولویت در ۲۰۰ هکتار از فاز اول این شهرک باید شروع شود و در ادامه طرح جامع بعدی دیده می شود.

این مسئول گفت : ایجاد منطقه آزاد  در شرق استان  مازندران از مطالبات مردمی بوده است که مصوبه هیات وزیرات و دولت و مجلس را دارد و باید به تصویب شورای نگهبان برسد که ابهام وجود دارد و از تمام ظرفیت ها استفاده می کنیم و در این راستا باید مجمع نمایندگان کمک کنند تا در رفع ابهام همراهی کنند تا دارای سه منطقه آزاد در مازندران شویم.

حسین زادگان با اعلام اینکه وجود آب بندان ها در منطقه شرق مازندران از  اولویت های مهم است ، گفت : باید در این راستا با دقت نظر بیشتری نسبت به لایروبی اقدام شود و همچنین راه زاغمرز مهم است و پیگیری شود و در آزاد راه گلوگاه هم ملاحظات زیست محیطی مهم است و باید چاره اندیشی شود با تونل و پل بزرگتر اجرایی شود.

وی افزود : برای آبگیری نهایی سد گلورد سال گذشته  ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و امسال هم اعتبار داریم تا پایان سال افتتاح و آبگیری کامل شود.

حسین زادگان گفت : در شرق مازندران همچنین میانکاله و حفظ آن مهم است. با توجه به اینکه در ضلع غربی شاهد خشکی منطقه هستیم ، مصوبه و اعتبار خوبی در نظر گرفته شده  است که باید احیا شود.

استاندار مازندران افزود : خرید و یا ثابت کردن یک دستگاه لودر در میانکاله برای موارد مهم و ضروری و مشکلاتی نظیر آتش سوزی ها،  نیازمند برنامه ریزی دقیق است و باید طرح مدیریت بحران اجرا شود تا محیط زیست تنها نماند و مدیریت بحران استان کمک کار محیط زیست در میانکاله باشد و با جدیت وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومین در مازندران ، گفت : از این تعداد ۳۰۰ واحد برای شرق مازندران است که در صورت نیاز افزایش می یابد.

وی گفت : بازسازی و توسعه کمپوست بهشهر مهم است و اعتبارات لازم پیگیری شود و همچنین در شرق مازندران بحث نژاد جدید دام ، بذر اصلاح شده و تولید انبوه در دستور کار باشد.

استاندار مازندارن با اشاره به گازرسانی به روستاهای بالادست در شرق مازندران افزود : گازرسانی و خط انتقال ۲۰ روستا تا دهه فجرانجام و  گازرسانی می شود و ۱۰روستای گلوگاه هم با توافق راه و شهرسازی و شرکت گاز که باید خط انتقال را همراهی کنندانجام می شود تا با استانداردها و با تعهدات انجام شود تا دهه فجر بهره برداری شود.

حسین زادگان گفت: کارهای زیربنایی خوبی در شرق انجام شد و زمین چهار هزار هکتاری در جوار زمین یکهزار هکتاری شهرک اولویت ماست در کنار شهرک صنعتی می توان صاحب شهرک گلخانه ای و دامپروری نو شد که باید این مهم تعیین تکلیف شود.

تخصیص ۲۳۰ میلیارد ریال برای بهسازی راه‌های روستایی شرق مازندران

مهدی رازجویان افزود: با برگزاری نشست شورای اداری در شرق مازندران ، پروژه های محرک شهرستان ها و چالش‌ها مشخص شده است.

وی ادامه داد : کاخ صفی آباد ، مجموعه گردشگری عباس آباد و چشمه عمارت از نیازهای مهم در بهشهر در حوزه گردشگری است که تلاش داریم تا بسته فرهنگی شهر کهن بهشهر فراهم شود تا قدمت و کهن بودن این منطقه برای گردشگران مشخص شود.

رازجویان از تلاش برای حل مشکلات راههای روستایی شرق مازندران خبر داد و گفت : در شهرستان نکاء برای راه ارم به سوچلما ۲۰ میلیارد ریال و برای راه تجرخیل ۱۲ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد تا به سرانجام برسد.

وی افزود : آسفالت محور یخکش به پاسند هم از نیازهای مهم روستاهای بالادست در بهشهر است که ۱۰۰میلیار ریال اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان ، ۵۰ میلیارد ریال اعتبار بسیج سازندگی و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار راه و شهرسازی برای این امر در نظر گرفته شده است.

معاون استاندار مازندران گفت : پل تنگه کیاسر بهشهر از اعتبارات ستاد بحران بود که تخصیصی در این خصوص صورت نگرفته است و به محض حصول اعتبار در اولویت است.

وی با بیان اینکه مازندران به طور کلی در حوزه راهداری ، مخابرات و فیبر نوری با چالش مواجه بود ، ظهار داشت : در این راستا فیبر نوری در هزارجریب منتقل شد و چهاردانگه ساری هم انتقال فیبر نوری شروع شده و در محور هراز هم بزودی عملیاتی می شود.

رازجویان با اشاره به اینکه آسفالت جاده بندر به رستمکلا از کیفیت خوبی برخوردار نبود و نشست کرد، افزود : در این راستا با رایزنی های انجام شده این پروژه به راهداری تحوبل می شود.

وی همچنین با اشاره به محور گلوگاه و نقاط حادثه خیز آن هم گفت : در این بخش، مقرر شد نقاط حادثه خیز به همت فرماندار معرفی و اعتبار اخذ شود.

رازجویان گفت: پل تیله نو در گلوگاه و ایجاد و بهسازی آن هم از نیازهای مهم مردم منطقه برای تردد است که در سیل قبلی خسارت دید و در آمار سیل قبلی آمد و در سیل جدیدکاملا تخریب شد که نمی توان در آمار سیل جدید گنجانده شود و باید منتظر تخصیص اعتبارات گذشته باشیم.

وی افزود : راه روستایی و تقویت و تثبیت راههای خسارت دیده در رانش مهمترین نیاز شرق مازندران است که باید در این بخش تلاش بیشتری انجام و برای رفع این مشکلات، بیشتر اعتبارات به سمت راه و راهداری برود تا از این معضلات و مشکلات خارج شویم.

۳۵ واحد راکد شرق مازندران به مدار تولید بازگشت

حسن خیریانپور در جلسه شورای اداری استان مازندران که در فرمانداری بهشهر برگزار شد ، افزود : اکنون نیز ۷۲ واحد صنعتی در شرق مازندران شامل ۳۱ واحد در بهشهر ، ۳۲ واحد در نکاء و هشت واحد در گلوگاه در تعطیلی به سر می برند که تا پایان امسال باید به مدار تولید برگردند.

وی ادامه داد : همچنین هفت واحد صنعتی در این شهرستان ها در تملک بانک ها قرار دارند که برنامه داریم تا پایان سال با حل مشکلات آنها را هم به مدار تولید برگردانیم.

معاون استاندار مازندران با تشریح ظرفیت تولیدی شرق مازندران به استناد فعالیت کارخانه سیمان ، بندرامیرآباد ، نیروگاه شهید سلیمی ، مجموعه تولیدی ساوانا و دیگر برندهای معتبر ، گفت : ظرفیت بالقوه این منطقه هم برای جهش تولید در بخش های مختلف فراوان است چنان که کلنگ شهرک صنعتی یکهزار هکتاری به عنوان بزرگ ترین شهرک صنعتی استان در این منطقه به زمین زده شده که تحول عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی افزود : طرح شهرک گلخانه ای ۵۵ هکتاری و پتروشیمی نیز دیگر ظرفیت های منطقه است که استارت اولیه آنها زده شد و می تواند منطقه را متحول کند.

خیریانپور گفت : تفاهم نامه ای هم با بنیاد مستضعفان برای راه اندازی دامپروری شیری ۱۰هزار راسی و پرواربندی پنج هزار راسی و کشت گلخانه با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در شرق مازندران منعقد شده است که طی ۱۸ماه آینده اجرایی می شود.

وی از تعریف ۳۱ طرح جهش تولید در شرق مازندران خبر داد و افزود : هدف ما در سال جهش تولید، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی است و لازمه جهش تولید این است که مشکلات واحد های صنعتی را پیگیری کنیم و با عزم همگانی پیگیر احیای مجدد و فعالیت گسترده‌تر بخش تولید باشیم.

خیریانپور گفت: برگزاری شورای اداری استان در شهرستان ها با نگاه کاربردی و اتخاذ تصمیم متناسب در دستور کار قرار گرفته است و تلاش داریم تا با نگاه دقیق و ریزتری به بررسی مشکلات و چاره اندیشی ورفع مشکلات بپردازیم.

حمایت تمام قد نماینده ی مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی از احمد حسین زادگان

غلامرضا شریعتی نماینده ی مردم نکا بهشهر گلوگاه با اشاره به اینکه استاندار مازندران مدیری پرتلاش جهادی و انسانی خلیق و صادق است خاطر نشان کرد:در حادثه سیل سال گذشته آقای حسین زادگان به خوبی توانست این بحران را مدیریت کند که جای قدر دانی دارد.

وی اظهار کرد :بنده از دوران دفاع مقدس افتخار همکاری با استاندار مازندران را دارم و خانواده حسین زادگان متعلق به دوران هشت سال جنگ و دفاع مقدس می باشد.

از مهمترین موضوع‌هایی که در خصوص شهرستان بهشهر در این نشست توسط هادی خنجری فرماندار مطرح شد، موضوع پروژه‌های گردشگری و گازرسانی به مناطق بالادست، راهسازی روستایی و جاده بهشهر به زاغمرز و راه بندر امیرآباد به رستمکلا، تعیین تکلیف منطقه آزاد بندرامیرآباد و تلاش برای استقرار واحدها در شهرک صنعتی یکهزار هکتاری و ایجاد پتروشیمی بوده است.

/ .irna.