به گزارش برترین خبر ، عبدالرضا بابایی فرماندار شهرستان نکا در حاشیه آیین افتتاح مدرسه شهید خوشبخت روستای آلوکنده گفت: همزمان با افتتاح این مدرسه، زنگ انقلاب اسلامی با حضور امام جمعه، مسؤولین شهرستانی و مردم روستا در این مکان نواخته شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان نکا اظهار کرد:  مدرسه شهید خوشبخت با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی تجهیزات مدارس استان مازندران با اعتبار هزینه شده حدود ۴ میلیارد تومان در مدت زمان ۱۸ ماه ساخته شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم .

وی افزود: این مدرسه دارای شش کلاس درس است و تعداد ۸۵ دانش آموز در این مدرسه در حال تحصیل و کسب علم توسط معلمان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق لایینی امام جمعه شهرستان نکا با اشاره به سخن پیامبر گرامی اسلام و نقش خیرین در ساخت این مدرسه گفت: سه مورد برای اشخاص، خیّرین و وقف کنندگان در دنیا باقی می ماند که شامل فرزند صالح، علم و دانشی که به یادگار می گذارد و صدقه جاریه که پایان ندارد، این مدرسه تا زمانی که بنا است موجب بهره بردن ثواب بانیان آن می شود. نظام اسلامی ایران نیز بهترین صدقه جاریه برای امام خمینی (ره) است و باید برای حفظ آن در مقابل نقشه و طرح دشمنان عمل کنیم.

عبدالمهدی عزتی دهیار روستای آلوکنده در این مراسم اظهار کرد: نکته قابل توجه و ارزشمند در ساخت این مدرسه، مشارکت، همدلی و اتحاد خیرین و اهالی روستا بود، تا آنجاییکه آن دسته از افرادی که توان مالی نداشتند، بصورت حضوری و انجام کار در مراحل ساخت پرداختند که نشان از عمق اهمیت دادن مردم به رشد علم و دانش در سطح روستا بوده و این اقدامات قابل تقدیر و ستایش هستند.

خبرنگار: مهناز قبادی