به گزارش برترین خبر،  سرهنگ رمضان صادقی با اشاره به افتتاح این طرح در راستای کاهش آلایندگی محیط زیست گفت: یکی از وظایف اجتماعی ارتش، اقدامات مؤثر در حفاظت از محیط زیست است که همواره در این نهاد از اولویت برخوردار است.

صادقی افزود: با انجام لوله گذاری به طول۲۰۰۰ متر و صد انشعاب در مساحت ۱۰۰ متر مکعب که در طول این پروسه، آبرسانی و چرخاندن مجدد آب در مخزن ذخیره و همچنین انتقال به فضای سبز برای آبیاری گل و گیاه این مجموعه استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: وابسته به میزان فاضلاب تولید شده در این مجتمع، هر ۶ ساعت، فاضلاب به این سیستم تزریق و به مدت ۱۵ دقیقه عملیات تصفیه آن انجام خواهد شد.

این مسؤول اظهار کرد: این سیستم بصورت پیوسته کار می کند، با توجه به زمان ماند که در نظر گرفته شد فعالیت خود را همچنان ادامه خواهد داد.

همچنین لجن تصفیه شده ک در این سیستم می ماند هر سال تخلیه و به عنوان کود برای فضای سبز استفاده می شود.

صادقی با اشاره به فعالیت های اجرا شده در مجتمع شهدای ارتش گفت: تجهیز و بازسازی بلوک چهارم ۲۴ واحدی، بازسازی آسایشگاه و سرویس بهداشتی سربازان، بازسازی و نوسازی محوطه پارکینگ ترابری، بازسازی ۵ واحد ویلای نمونه، پروژه سیستم تصفیه خانه مرکزی فاضلاب، احیای گلخانه مجتمع، اجرای فنس کشی ضلع شمال، اجرای پروژه زیر ساخت فیبر نوری و کشت مزرعه از جمله این اقدامات هستند.

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم رژه خودرویی با حضور فرماندار، سرهنگ رمضان صادقی و مسؤولین ذیربط در مجتمع شهدای ارتش برگزار گردید.

خبرنگار: مهناز قبادی