به گزارش برترین خبر ، در این آیین افتتاحیه این اردو که با هدف حمایت از اقشار و مناطق کمتر برخوردار و هم‌چنین آشنایی دانشجویان با محرومیت‌ها و محدودیت‌ها برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسی مستقیمان مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران ضمن تسلیت ایام محرم و بیان نکاتی در باب قیام امام حسین علیه‌السلام، بر لزوم عمل به‌هنگام در حوادث و وقایع تاکید کرد و اردوهای جهادی را از مصادیق عمل به‌هنگام دانست.

حجت الاسلام مستقیمان با قدردانی از  همت بلند جوانان دانشجوی بسیجی دانشگاه مازندران، بیان داشت: تلاش‌هایی که با نیات خالصانه‌ و به تعبیری کار دلی که انجام می‌دهید، قطعا بر دل‌ها اثر گذاشته و مقدمه‌ای جهت تحول و امیدآفرینی برای برداشتن گام‌هایی در مسیر موفقیت این قشر از جامعه خواهد شد، لکن مراقبت‌هایی که خود به آنها واقف می‌باشید نیز لازمه حرکت در این مسیر می‌باشد.

حجت‌الاسلام مستقیمان ضمن تشکر از حضور فعال دانشجویان در این عرصه، به تبیین تمرکز بر مشکلات تحصیلی و فرهنگی مردم مناطق محروم پرداخت و در پایان نیز خاطرات و نکاتی از دوران حضور خود در مجموعه‌های جهادی بیان کرد.

دکتر مهران رضایی، مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در این نشست، ضمن تبیین ضرورت برگزاری اردوهای جهادی در راستای حمایت از محرومیت‌زدایی، بر لزوم بهره‌گیری از فرصت حاصله جهت رشد علمی، معنوی و مدیریتی دانشجویان شرکت‌کننده تاکید کرد.

هم‌چنین محمد بابایی کیاپی، مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه، با اقتباس از سخنان حاج قاسم سلیمانی، کارهای جهادی را خط مقدم بسیج دانشجویی دانست و بر اهمیت خودسازی شرکت‌کنندگان در اردوهای جهادی و تفکیک اردوهای جهادی از کار جهادی تاکید کرد.

در ادامه این نشست، عزیززاده(جانشین واحد خواهران)، در باب نیاز گروه‌های جهادی به حمایت و پشتیبانی مسوولان سخنانی را بیان کرد. هم‌چنین مسوولان گروه جهادی علویون، ملابراری(واحد برادران) و  باقری(واحد خواهران) به تبیین نیازها و راهکارها پرداختند.

یادآور می‌شود: این اردو که با حضور ۱۸ نفر از اعضای واحد خواهران گروه جهادی علویون برگزار گردید، از روز ۷ مرداد ۱۴۰۱ آغاز شده و تا تاریخ ۱۴ مرداد ادامه دارد.

ذکر مصیبت سید و سالار شهیدان و گرامی‌داشت ایام محرم، بازدید از کلاس‌های برگزارشده و انجام مسابقه و بازی فکری برای دانش‌آموزان و … از برنامه‌های این مراسم بوده است.

در این برنامه که کارکنان دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران نیز حضور داشتند، حجت الاسلام مستقیمان با حضور در کلاس‌های آموزشی گروه‌های مختلف سنی از نزدیک و رو در رو با دانش‌آموزان و مربیان در فضایی صمیمانه به گفت‌وگو پرداخته و شنونده نظرات و خواسته‌های آنان بودند.