به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات، اظهار کرد: دعا یکی از صفات اهل تقوا است و اگر استغاثه در فرهنگ زندگی افراد باشد خداوند جواب میدهد.

وی تصریح کرد: دعای هفتم صحیفه سجادیه یکی از بهترین دعاها است که مقام معظم رهبری هم به خواندن آن تاکید کردند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اولین دیدار دولت سیزدهم با مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: با توجه به آسیب دیدن اعتماد عمومی که مهمترین سرمایه نظام مردم سالار دینی است، دولت سیزدهم باید تلاش کنند تا آسیب از اعتماد عمومی برداشته شود.

حجت الاسلام احمدی افزود: یکی از راهکارهای اعتماد عمومی، حضور میدانی در میان مردم ،عملی کردن وعده ها و حرف ها،سلوک شخصی مسئولان است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: مردم مسئولی می خواهند که به دور از اشرافی گری، از بدنه مردم و عشق به خدمت داشته باشد.

وی ادامه داد: باید اقدام‌ انقلابی مبتنی بر عقلانیت انجام شود و همه برنامه ها پیوست عدالتخواهی داشته باشد و بر اساس عدالت محوری تنظیم شود که حق کسی ضایع نشود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به آغاز کاری شوراها و شهرداری ها افزود: متاسفانه در خصوص شوراها و شهرداری ها هم اعتماد عمومی آسیب دیده و در شهرستان به ویژه شهر نور این آسیب به صورت جدی اتفاق افتاده است.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد : شوراها باید خرد جمعی، وحدت همه جانبه و شنیدن صدای واحد را به نمایش بگذارند.

وی بر شنیدن صدای واحد از شوراها در برنامه ریزی و موضع گیری ها تاکید کرد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اختلافات شوراها باعث ناراحتی شده است، ادامه داد: تمام تلاش شوراها برای بازسازی و بهسازی شهرها و روستاها باشد.

امام جمعه شهرستان نور بااشاره به دو میدان و اِلمان که به عنوان نماد شهر بوده از مطالبات مردم است، افزود: متاسفانه این نمادها و اِلمان ها تخریب و تا کنون جایگزین نشده است و حتی بعضی ها با دخالت خود و اِلمانی را ترتیب دادند که با روح امام و انقلاب و آموزه های الهی سازگار نبود که چشمان بیدار در مقابل آن ها ایستاد.

وی ادامه داد: خسارتی که به جهت اِلمان بدون سازگار به بیت المال وارد شده را چه کسی پاسخگو است؟ در حالی که حتی این اِلمان خریدار میلیاردی داشت اما اکنون لاشه اش در پارک جنگلی افتاده و کسی به آن نگاه هم نمیکند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه مردمان شهرستان نور افرادی نجیب و آرام هستند و دیگر تحمل چند صدایی و اختلافات شوراها را ندارند ، افزود: من از طرف مردم مطالبه می کنم و از شوراهای شهر میخواهم که تقوا، معرفت، معنویت، خرد و اندیشه را به صحنه بیاورید و با وحدت همه جانبه و محبت همدیگر روز به روز بهترین تصمیم ها را بگیرید و اجرا کنید تا مردم از داشتن شوراها و شهردار ها لذت ببرند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه مسئولین بالا دست باید پاسخگو باشند،یادآور شد: متاسفانه جای تشویق و توبیخ عوض شده، بعضی از افراد تشویق می شوند در حالی که دیگری باید تشویق می شد و بعضی از افراد می آیند در حالی که دیگری باید می رفت و همچنین مردم منتظر این بودند که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حرکت ها و قدم هایی را بر میدارد اما این انتظار هنوز باقی مانده است .

وی افزود: اکنون مردم چشمشان به دولت منتخب انقلابی و مردمی با شعار مبارزه با فساد و عدالت خواهی است که آیا انتظار این مردم را برطرف خواهد کرد؟

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت جوانان در عرصه خدمت رسانی به نحو احسن استفاده کرد، گفت: استان مازندران و شهرستان نور به داشتن هیربد اسلامی، نوجوان مدال آور و قهرمان آسیا در رشته بوکس که توانست با گرفتن مدال طلا پرچم نظام جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآورد افتخار میکند.