به گزارش برترین خبر ، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از روند امدادرسانی و اطفای حریق در مسجد جامع ساری، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مسجد جامع تاریخی ساری به دلیل اتصال سیم برق، شدت گرما و همچنین تابش خورشید به سیم های برق و چوبی بودن سقف مسجد، آتش گرفته است.

وی افزود: روند امدادرسانی و اطفای حریق به شایستگی انجام و آتش به طور کامل مهار شد.

استاندار مازندران گفت: اورژانس، نیروهای پلیس، یگان ویژه، نیروهای مردمی، آتش نشانی و غیره در عملیات اطفای حریق حضور داشته و در حال حاضر عملیات اطفاء به اتمام رسید و گروه های امدادی در حال لکه‌گیری هستند.

اسلامی خاطرنشان کرد: مسجد جامع ساری به دلیل ثبت ملی شدن، تابع ضوابط میراث است و مباحث بازسازی و احیای آن با مشارکت دست اندرکاران و پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی آغاز و با تمام قوا احیا و بازسازی می شود.

۱۸ نفر مصدوم شدند

زکریا اشکپور سخنگوی اورژانس مازندران نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به آخرین آمار مصدومان این حادثه، اظهار کرد: تعداد مصدومان این حادثه به ۱۸ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: با ادامه استقرار تیم های اورژانس در محل حادثه تا ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب پنجشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷، چهار تن از این مصدومان به بیمارستان امام خمینی(ره)، یک تن به بیمارستان بوعلی و یک تن به بیمارستان فاطمه زهرا منتقل شده اند.

سخنگوی اورژانس مازندران افزود: ۱۲ تن نیز توسط تیم های اورژانس مستقر در محل حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند.