به گزارش برترین خبر ؛ حجت الاسلام قنبرعلی احمدی درظهرعاشورا بین عزاداران حسینی با بیان اینکه کل ملت درگیر ویروس منحوس کرونا شده اند، اظهار کرد: مومنین ،متدینین ، و عزاداران حسینی تمام آموزه های دینی و پروتکل های بهداشتی و آنچه که ستاد ملی مبارزه با کرونا به عنوان دستورالعمل برنامه ریزی کرده بود را به خوبی انجام دادند که جای بسی قدردانی و تشکر دارد.

وی با اشاره به اینکه دراجرای پروتکل های بهداشتی بیش از حد افراط شده است، تصریح کرد: بسته شدن بعضی از مساجد و جلوگیری ازعزاداری در بعضی از روستاها اشک عاشقان ابا اعبدالله الحسین (ع) را درآورده است.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: باید برنامه های عزاداری با رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی انجام می شد که خوشبختانه همه به درستی عمل کردند و قرار به تعطیلی عزاداری نبود واین قابل تحمل نیست.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: هیچ تشکیلات ،سازمان و اجتماع مردمی همانند عزاداران ، مومنین و متدیین و عاشقان ابا اعبدالله الحسین (ع) این پروتکل ها را رعایت نکردند.

*به غیرازعزاداران حسینی چه کسانی به شیوه نامه بهداشتی پای بند بودند؟

وی افزود: بر اساس آمارها عزاداران وعاشقان ابا اعبدالله الحسین (ع) بیش از ۹۵ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند و سوال اینجاست که دیگران چقدر پای بند به این شیوه نامه بودند؟

امام جمعه نور با اشاره به سخنان استاندارمازندران که در سواحل طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خدماتی داده نمی شود،یادآورشد: حضور و هجوم مسافرین دراستاهای شمالی کشور به ویژه درمازندران و سواحل قابل تحمل نیست و جالب تر اینکه چرا با آن ها برخوردی صورت نمی گیرد؟

*مردم مازندران هتک حرمت را نمی پذیرند

حجت الاسلام احمدی با ابراز تاسف از افرادی که در شب های محرم هتک حرمت می کنند، تصریح کرد: مردم مازندران برپایی پارتی هایی که توسط ارازل و اوباش به اسم مسافر در شهرک های نور و همچنین هتاکی فردی در کلاردشت که فیلم خود را در فضای مجازی پخش کرد را نمی پذیرند و هرگزاز این جسارت ها نمی گذرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه ماموران انتظامی وامر به معروف و نهی از منکر توانستند با حضور به موقع خود جلوی تحرکات انحرافی و بی بند وباری را بگیرند و از دستگاه قضا می خواهیم مماشات نکنند تا زحمات این عزیزان در مبارزه با فساد بی ثمر نماند و افراد خاطی و مفسد را به اشد مجازات برسانند.