به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در هشتمین و آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور اظهار کرد: از زمان بعثت نبی مکرم اسلام شاهد تقابل مهندسی فرهنگ دینی الهی اسلامی انقلابی در مقابل فرهنگ شیطانی ساختگی بر اساس عادت های انحرافی و تامین خواسته های حیوانی انسان هستیم که بر بشریت تحمیل شده است.

وی تصریح کرد: شوق همراه با مجاهدت، زهد همراه با حراس، ولایت پذیری همراه با وفاداری، برنامه ریزی برای آینده روشن و انتظار از شاخصه های مدیرانی است که به دنبال مهندسی فرهنگی دینی اسلامی انقلابی هستند.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: اوج وفاداری در سایه بصیرت و لایتمداری شکل گرفته می شود.

احمدی افزود: اشاعه فرهنگ دینی نیازمند ازخودگذشتگی جهت برنامه ریزی برای آینده روشن است.

وی ادامه داد: جامعه باید از همه فسادها و آلودگی ها پاک شود و دشمن این را نمی خواهد چرا که اگر جامعه از هر گونه آلودگی پاک شود حکومت جهانی اتفاق خواهد افتاد.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: دشمنان در عصر ما که در تمامی صحنه‌های جنگ ها،تحریم ها، فتنه ها موفق نشدند و بیشتر کارشان آلوده کردن جامعه به ابتذال و بی بندو باری است که کشف حجاب یکی از اقدامات دشمن است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به تقابل ماه رمضان و عید نوروز گفت: باید در عین برخورداری از شادابی و نشاط و آماده کردن فضا برای مسافران و گردشگران، مراقب حفظ آموزه های دینی بود تا خدشه دار نشود.

وی با بیان اینکه مساجد باید در ایام پیش رو فعال شوند، یادآور شد: مدیریت مسجد، یکی از مشکلات اساسی است. هیات امنا مساجد باید معتقد، متخصص و برنامه محور باشد اما متاسفانه بعضی از مساجد به دلیل دارا نبودن این نیروی متخصص دچار چالش شده است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: روحانی مساجد باید فعال، انقلابی و دغدغه مند باشد و اگر در این حوزه نیازمند آموزش هستند حتما در دستور کار قرار گرفته شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه رعایت شئونات اسلامی در دستور کار همه ارادات و سازمان ها قرار گرفته شود، تصریح کرد: ابتدا مسئولین و کارکنان ادارات باید رعایت شئونات اسلامی را رعایت کنند و اصناف هم باید طی جلسه ای با اتحادیه ها و بازاریان در خصوص موضوع مهم عفاف و حجاب برگزار کنند.

وی افزود: به افرادی که کشف حجاب می کنند نباید خدمات داده شود چرا که حجاب از ضروریات دین است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: باید نسبت به تبلیغات محیطی فراگیر در فضای شهر و ادارات تغییراتی ایجاد شود و چه بهتر که از احادیث و سخنان ناب در رابطه با موضوع عفاف و حجاب کمک گرفته شود.

 

گفتنی است در ادامه اعضای شورای فرهنگ عمومی پیرامون موضوع جلسه پیشنهادات خود را ارائه دادند.

عبدالرضا رشیدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور مصوبات هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور را چنین بیان کرد:

✅مقرر شد همه دستگاه ها نسبت به نصب بنر عفاف و حجاب در مقابل ادارات اقدام نمایند.

✅  اصناف نسبت به اعلام به واحدهای صنفی برای رعایت موازین اسلامی در ماه مبارک رمضان و رعایت عفاف و حجاب در اماکن و واحدهای صنفی برای مسافران نوروزی اقدام نماید.

✅  نیروی مقاومت بسیج با همکاری نیروی انتظامی در خصوص رعایت موازین اسلامی برای مسافران اقدام نماید.

✅  دستگاه های احرایی وقت نماز نسبت به پخش اذان در ادارات اقدام کنند.

✅  اداره اوقاف و امور خیریه نسبت به فعال نمودن مساجد سطح شهرستان پیگیری لازم را انجام دهد.

✅ بخشداری ها و دهیاری ها نسبت به نصب بنر عفاف و حجاب در روستاها اقدام نمایند.

خبرنگار: زینب تذکاری سالم