به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: تمرین برای کم گویی،گزیده گویی و سکوت از صفات متقین است.

وی با اشاره به اینکه سکوت یکی از راههای نورانی شدن قلب،تقویت فکر و اندیشه است، تصریح کرد: کنترل زبان نوعی تزکیه و مهار طغیان های نفسانی و ترد شیطان و بهترین همراه برای حفاظت از خود است.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: زبان اگر کنترل و مهار نشود می تواند انسان را از مسیر بندگی خدا کند.

حجت الاسلام احمدی افزود: سکوت، بهترین زبان برای مهار نفس و بیان حقیقت ها و یکی از روش های عارفان و سالکان است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات ضمن تبریک ماه مبارک رجب اظهار کرد: ماه رجب، ماه استغفار،انابه و دعا است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: خداوند ماه های رجب، شعبان و رمضان را برگزیده و دارای ویژگی خاص و رحمت الهی است.

حجت الاسلام احمدی افزود: مهمترین مناسبت پیش رو ایام الله دهه فجر و ۱۲ بهمن بازگشت بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی است.

وی یادآور شد: امام خمینی(ره) توانست فرمایش امیرالمومنین علی علیه السلام (دعوت مردم به خداپرستی و هدایت آنان به راه بندگی)را در عصر حاضر عینیت ببخشد و با طاغوت و استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کند.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: امام عظیم الشان، انقلاب را برای بشریت ملت ایران به ارمغان آورد. زمانی ایران حیاط خلوت آمریکا بود و مستشاران آمریکایی و غربی ها علاوه بر جنایت های فراوان، اجازه تولید علم و فناوری را به جوانان نمی دادند و همچنین بدترین جنایت ها و حرکات ذلیلانه را بر ملت ایران تحمیل کردند.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: امام خمینی (ره) با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی آمد.

وی با اشاره به اینکه ایران دموکراسی حقیقی را در دنیا به نمایش گذاشته‌است، گفت: امروز ایران در دنیا به عنوان یک کشور قدرتمند و با عظمت در منطقه و در حوزه های مختلف پزشکی، نظامی، بهداشت و درمان، فناوری نوین، راه ها ، سازندگی و غیره محسوب می شود.

امام جمعه شهرستان نور در خصوص سفر اخیر خود به کرمان و بندرعباس گفت: نائب الزیاره همه مردم شهرستان نور،خانواده های معظم شهدا و نمازگزاران جمعه در زیارت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بودم. بخشی دیگر از سفر، بازدید از توانمندی های نیروی دریایی سپاه اعم از قایق تندرو، شناور شهید ناظری و نا‌و شهید سلیمانی که تمامی طراحی و ساخت آن توسط نیروهای سپاه و نیروهای مسلح ساخته شده بود و بخش دیگر این سفر بازدید از پالایشگاه نفتی ستاره خلیج فارس که بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی در جهان به شمار می رود که روزانه ۳۶۰ هزار بشکه در روز سوخت هواپیما و جت و بنزین و گازوئیل را تولید می کند.

حجت الاسلام احمدی افزود: استکبار جهانی تحمل دیدن قدرت ها و پیشرفت های ایران را ببینید و در طول ۴۳ سال اخیر هر روز به روش های مختلف توطئه های فراوانی را تحمیل کرده است. استکبار جهانی متوجه شد که همه توانمندی ها و ترقی ها در راستای اصل ولایت فقیه و حرکت روشنگرانه امامین انقلاب است.

وی یادآور شد: اخیرا یکی از جرسومه های فساد سفارت سوئد در ترکیه به قرآن کریم جسارت کرد و متاسفانه دولت سوئد در راستای آزادی بیان از این حرکت جنایتکارانه به دو دلیل شناسایی حساسیت مسلمین و عادی سازی هنجار شکنی ها حمایت کرد.

امام جمعه شهرستان نور جسارت به قرآن کریم توسط جرسومه های فساد سفارت سوئد در ترکیه را محکوم کرد و از جامعه بین الملل خواست تا فرد هتاک را محکوم و به سزای اعمالش برسانند همچنین وزارت امورخارجه باید با جدیت این موضوعات اخیر را پیگیری کنند.

 

گفتنی است در راستای  تداوم میز خدمت مسئولین این هفته رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور پاسخگوی سوالات و مشکلات  نمازگزاران و شهروندان در مصلی بزرگ الغدیر شهرستان نور بود.

 

همچنین پس از پایان نماز جمعه امام جمعه شهرستان نور به همراه نمازگزاران در راستای اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم راهپیمایی انجام دادندو این حرکت جنایتکارانه را محکوم کردند.

 

 

خبرنگار: زینب تذکاری سالم