به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های پیش از نماز جمعه با اشاره به اینکه خداوند همه انسانها را به میهمانی بزرگ دعوت کرده است، اظهار کرد: بیرون کردن صفاتی چون حرص، تکبر،حسادت، وسوسه های شیطانی و تقویت صمیمیت، دستگیری دیگران، ایثار،فداکاری ،مجاهدت ،شهامت در درون انسانها بسیار سفارش شده است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه حضور در نماز جمعه روح بلند و تعالی انسانی را درسایه خطبه های عبادی و سیاسی تامین می‌کند، تصریح کرد: نماز جمعه باعث وحدت و انسجام امت اسلامی است و بهترین بصیرت را در تشخیص مسیر درست زندگی به نمازگزاران خواهد داد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به نزدیک شدن ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) معروف به کریمه اهل بیت گفت: عشق و ارادت  امام حسن مجتبی (ع) به محضر پروردگارعالم به گونه ای بود که ۲۵ بار پای پیاده از مدینه به زیارت خانه خدا رفت و 2 بار تمام اموال خود را بین فقرا و ضعفا و محرومین تقسیم کرد که بهترین الگو برای ما است.

وی شرایط کشور را بسیار حساس دانست و افزود: هرچند نظام سلطه رجزخوانی های می کند ولی با تکیه به فرمایشات مقام معظم رهبری که اطمینان دادند نه جنگی و نه مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت، و ایران هم اراده کند می تواند نفت خود را به فروش برساند.

امام جمعه شهرستان نوربا توجه به آتش بس صهیونیست ها در باریکه غزه و درمقابل مردم مظلوم فلسطین  ادامه داد: وقتی عربستان و امارات نفت دنیا را تحریم می کنند با انفجاری که در الفجیره افتاد، بهت جهانیان را برانگیخت.

وی با بیان اینکه صهیونیستی هایی که از پس مردم مبارز ومظلوم فلسطین برنیامدند، خاطر نشان کرد: اگر ایران اراده کند می تواند حقه ها و پایگاه‌های آمریکایی ها را به جهنم تبدیل و همه را به قعر دریا بفرستد و باید دید که آیا آنها جرات جنگیدن با ایران  را دارند؟

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه آمریکا مشکلات بسیاری در داخل کشور خود دارد، اظهار کرد : مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام تبیین کردند که آمریکا  با توجه عدم عمل به تعهدات آمریکایی ها و اروپایی ها قدرت رویارویی نظامی با ایران را ندارد .

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به  گرسنگی 41 میلیونی مردم آمریکا و بیشترین مصرف مواد مخدر در آمریکا گفت: ادارات و مراکز آموزشی ،مدارس و دانشگاه ها باید با مراقبت در بحث فرهنگ ،که دشمن به دنبال رونق ولنگاری و بی بند و باری و بی حجابی، فروپاشی خانواده ها وترویج خشونت و تبدیل به خودکشی در کشوراست .

وی ادامه داد: متاسفانه سگ گردانی، بی حجابی و بی بند و باری و آلودگی صوتی در فضای عمومی شهر درحال رواج است که باید در مقابل این حرکات ناشایست ایستاد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تولید و اقتصاد گفت: بن بست در کشورنداریم و مسئولان علاوه بر تلاشی که دارند متاسفانه در بخش رونق تولید کمتر برنامه ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه نظارت در مدیریت با دخالت فرق می کند، افزود: مدیر در سایه استقلال مدیریتش می‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد، خلاقیت ها و بروز استعدادها زمانی است که یک مسئول و مدیر مستقل عمل کند ، اگرمدیردر چارچوب برنامه هایی که به او محول شده استقلال نداشته باشد ،اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.

امام جمعه شهرستان نورتصریح کرد: توزیع بیش از ۵ تن گوشت و۲۵  تن شکردر شهرستان نور که توسط مسئولین اصناف و صنعت و معدن انجام شد بسیار خوب بود ولی برای اینکه حباب بازار شکسته شود خصوصا در ماه مبارک رمضان توجه بیشتری به این موضوع شود.

وی در پایان ضمن اشاره به مسائل مطرح شده توسط مردم شهرستان یادآور شد: شهر را ما باید بسازیم و مسئول را ماباید ارزیابی کنیم ولی اینکه چرا بعضی مجوزها از تهران صادر می شود و سوال اینجاست پس ما و مسئولین این شهر چکاره هستند؟