به گزارش برترین خبر و به نقل از  روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین‌زادگان امروز چهارشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور سیدرسول مهاجر معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه در ساری برگزار شد ، افزود: بی‌شک تقویت تعامل و ارتباط مستمر دو سویه با کشورهای دریای خزر، عملیاتی شدن هرچه بیشتر برنامه‌ها و توسعه اقتصادی مازندران را در  پی دارد.

وی ادامه داد : تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه بیانگر تغییر رویکرد اقتصادی در این وزارتخانه است.

معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه هم در این نشست گفت : به علت تحریم‌های ظالمانه دشمنان، صادرات محصولات کشاورزی از مازندران علاوه بر اشتغالزایی مناسب و   اصولی، از اهمیت خاصی برخوردار است و این امر یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

سیدرسول مهاجر افزود : با استفاده از سیاست‌های ارزی و تامین منابع مالی از طریق بانک‌های عامل و اتخاذ انعطاف پذیری، ظرفیت‌های صادراتی مازندران باید احصاء و عملیاتی شود.

بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های اقتصادی مازندران 

معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین با هدف بررسی راهکارهای تقویت دیپلماسی مازندران با همسایگان شمالی با استاندار مازندران در محل استانداری دیدار و گفت و گو کرد.

حسین‌زادگان در این دیدار با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعلی در مازندران در بخش‌های مختلف اقتصادی بویژه کشاورزی وجود دارد ، گفت : بهره برداری هدفمند و عملیاتی شدن ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با استفاده حداکثری از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای حاشیه دریای خزر می تواند منجر به شتاب بخشیدن به صادرات محصولات تولیدی مازندران توسط بخش خصوصی شود.

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : با توجه به تفاهمنامه امضا شده با استانداران مرتبط کشورهای همسایه دریای خزر و مذاکرات صورت گرفته با آنها در سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس، آمادگی داریم با تشکیل کمیته‌ای ویژه و مشترک با برقراری روابط مستمر با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران و بخش اقتصادی سفارتخانه‌ها، زمینه ساز تسهیل‌گری و رسیدگی مسایل و مشکلات بخش خصوصی در کشورهای هدف باشیم.

معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار گفـت: مازندران می‌تواند با استفاده مطلوب از ظرفیت‌های موجود در بنادر این استان، پیش‌تاز صادرات محصولات کشاورزی به همسایگان شمالی باشد.

سیدرسول مهاجر افزود: وزارت خارجه نیز آماده هرگونه همکاری و پیگیری برای توسعه تجارت و صادرات در مازندران است.

معاون وزارت امور خارجه امروز به مازندران سفر کرد.