*واسطه ها، چالش اصلی حوزه گردشگری

به گزارش برترین خبر ، مهندس ناییج معاون عمرانی فرماندار شهرستان نور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا و حرکت در مسیری که شهدای والامقام ترسیم کردند وظیفه امروز همه ما و آحاد جامعه است.

وی ضمن گرامیداشت هفته گردشگری و تبریک به همه فعالان این عرصه ، تصریح کرد: امیدوارم با اهتمام و همدلی مردم و مسئولان، زمینه توسعه هر چه بیشتر این صنعت نو و درآمد زا در شهرستان نور فراهم شود تا علاوه بر معرفی بهتر به ایران و جهان، چرخ اقتصادی و اشتغالزایی این منطقه با حرکتی تندتر بچرخد.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان نورخاطر نشان کرد: با نگاه همه جانبه به موضوع گردشگری و گرفتن تصمیمات واحد می توان بسیاری از موضوعات را به سرانجام و نقطه مطلوب رساند.

وی وجود واسطه ها را یکی از چالش های حوزه گردشگری دانست وگفت: متاسفانه واسطه ها و دلالان فقط به سود خود فکر می کنند و بعضی از افراد به اشتباه برای گرفتن مجوزات از موادی رسمی وارد نمی شوند ودرمسیربا مشکلات فراوان روبه می شوند درصورتی که از راه درست و قانونی، مراحل صورت می گرفت خیلی از اتفاق ها نمی افتاد.

*ایجاد ۲هزار و ۸۸۹ فرصت شغلی در صورت تکمیل پروژه های بزرگ در شهرستان نور

علی سالاریان رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان نوراظهار کرد: حدود هفت ماه است که عمده صنایع، مشاغل و حرفه‌ها در کشور و جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه شده‌اند؛ به طوری که رکود و خساراتی به این صنایع در کشور و دنیا وارد شده‌ است. از جمله این صنایع می‌توان صنعت گردشگری را نام برد که بیشترین آسیب را در شرایط شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌ است.

وی تصریح کرد: شعار سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ که معطوف به توسعه روستایی است، اشاره به توسعه زیرساخت و هسته‌های درونی گردشگری دارد که چهار روستای لاویج ، یوش ،جوربند و یالرود آن دسته از روستاهایی هدف گردشگری در استان مازندران هستند.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان نورخاطرنشان کرد: خوشبختانه وزارتخانه میراث فرهنگی در حوزه گردشگری روستایی ،گردشگری کشاورزی و بومگردی حمایت های مضاعفی را دارد.

سالاریان خاطرنشان کرد:نور یکی از مناطق گردشگری مورد توجه مسافران داخلی و خارجی محسوب می شود و سالانه تعداد بیشماری برای دیدن جاذبه های طبیعی و تاریخی به بزرگترین شهرستان مازندران سفر می کنند.

وی ادامه داد : در شهرستان نور به صورت مستقیم حدود ۱۰۰۰ واحد فعال در حوزه گردشگری وجود دارد که آمار بسیار خوبی است.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان نور به اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی توانست موافقت اسکله را در شهرستان نور بگیرد،یادآوشد: بیش از ۱۸ پروژه عظیم در این شهرستان وجود دارد که قسمتی از آن ها به بهره برداری رسیده و قسمتی از آن با قی مانده است.

سالاریان گفت: با اتمام پروژه های عظیمی مانند بهدشت و دشت نورو دیگرپروژه ها به صورت مستقیم حدود ۲ هزار ۸۸۹ نفرفرصت شغلی در این شهرستان ایجاد می شود.

 

*به زودی شاهد افتتاح مجموعه آبی دشت نور خواهیم بود

نعمت گرجی در حاشیه مراسم روز جهانی گردشگری در گفت وگو با خبرنگار برترین خبرضمن تبریک این روز اظهار کرد: پروژه مجتمع توریستی-تفریحی دشت نور در غرب استان مازندران به عنوان یکی از پروژه های مهم این استان که در نوع خود کم نظیر است.

وی تصریح کرد: مجموعه تفریحی توریستی و گردشگری دشت نور در جهت اعتلای گردشگری و ایجاد اشتغال بنا شده است.

 گرجی از احداث مجموعه آبی در دشت نور خبر داد و گفت: این مجموعه در زمینى به وسعت  ۵ هزار متر در حال احداث است.

مدیر مجتمع دشت نور بیان کرد: این مجموعه آبی دشت نور داراى استخر بزرگسالان به مساحت ٧٠٠ متر و استخر کودکان به مساحت ١٠٠ متر است.

وی از دیگر ویژگی های این مجموعه آبی را زمین والیبال ساحلى ، سونا خشک و بخار و کافى شاپ و زمین ماسه بازى کودکان عنوان کرد.

گرجی افزود: مراحل ساخت این مجموعه آبی از مرداد ماه شروع وتا فروردین ماه به پایان می رسد.

 

به گزارش برترین خبر در این مراسم از نعمت گرجی مدیر مجتمع گردشگری و توریستی دشت نور و دیگر واحد های نمونه و فعال گردشگری تجلیل به عمل آمد.