به گزارش برترین خبر ، به مناسبت دومین سال حضورشهردار یحیی پوردرشهرداری ایزدشهردر نشست صمیمی که  با اصحاب رسانه داشت ،از کارهای انجام شده و پروژه های در دست اقدام سخن گفت.

شهردار ایزدشهر با اشاره به اینکه شهرداری را با ۴ میلیارد تومان بدهی و ۳۵۰ میلیون تومان اسناد دریافتنی تحویل گرفت اظهار کرد: بودجه ای که در پایان سال تحقق یافت ۳ میلیارد تومان بود که در طی این مدت این مبلغ را به مرز ۲۰ میلیارد تومان افزایش داده است.

همکاری نکردن وزارت راه و ترابری استان از ایزدشهر:

یحیی پور در ادامه یکی از مشکلات مهم شهر ایزدشهردر راستای نگهداری راهها و تأمین ایمنی جاده ها بعنوان یک اولویت اصلی، همکاری نکردن وزارت راه و ترابری استان درعملیات روکش آسفالت دانست و گفت:  وزارت راه و ترابری استان در روکش کردن آسفالت جاده های غرب و شرق استان نهایت همکاری را داشته ولی شهر ایزدشهر با وجود نداشتن کمربندی و استفاده مکرر کامیون ها و ماشین های سنگین که مربوط به حمل و نقل بین اللملی نیز می باشد که  از این راه ارتباط اصلی شرق و غرب صورت می پزیرد و متاسفانه از نهاد مربوطه هیچ گونه حمایتی نشده است.

شهرداری ایزدشهر منتظر کسب تکلیف از استانداری :

شهردار ایزدشهر با بیان اینکه دونفر از اعضای شورای شهر سلب عضویت شدند تاکید کرد: در حال حاضر آقایان ابراهیمی، دریایی، اسدی، سه نفر از اعضای شورای  ایزدشهر در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در دفتر شورا حضوردارند و درخواست های ارباب رجوع را پوشش میدهند و با توجه به نبود عضو علی البدل به جهت استعفا از قبل و نرسیدن اعضا به حد نصاب در حال حاضر شورای شهر ایزدشهر نمی تواند مصوبه داشته باشد وجهت کسب تکلیف منتظر جواب از استانداری هستیم.

اقدامات شهرداری و شورای اسلامی ایزدشهر:

یحیی پور به کمک اعضای شورای شهر ایزدشهر در سال ۹۵ توانست اقدامات شایسته و بی نظیری را با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان انجام دهد اقدامات  زیر هم در دست انجام می باشد:

کانال هدایت آبهای سطحی و پل های فلزی روبروی منازل

کانال هدایت آبهای سطحی جهت رفع مشکل کشاورزان

دیواره حفاظتی بستر رودخانه هاشم رود

دریچه های ورودی آبها

زیر سازی آسفالت کوچه های سطح شهر

اجرای دیوار حائل سنگ چین

احداث و اجرای پل

اجرای کانال هدایت آبهای سطحی در شهرک پزشکان

بازگشایی و دیوار کشی خیابان ۱۰ متری از شهرک پزشکان به سمت ساحل

محوطه سازی درمانگاه

بهسازی زمین فوتبال

احداث کانال و بلوار و….

 ایزدشهراولین شهرداری مجهز به ساحل روب استاندارد:

شهردار یحیی پور با بیان اینکه ساحل در اختیار منابع طبیعی است عنوان کرد: شهرداری ایزدشهر اولین شهرداری می باشد که از ساحل روب استاندارد استفاده کرده است و در ساماندهی سواحل (دکه های ساحلی، آلاچیق)  بسیار موفق بوده و از برنامه های این شهرداری احداث آلاچیق های متحدالشکل در ساحل ایزدشهر جهت ایجاد فضای مناسب و زیبا از ساحل برای آسایش مسافران و گردشگران در کلیه فصول از سال را فراهم آورد.

  افتتاح پارک عظیم در ایزدشهر:

یحیی پور در ادامه از افتتاحیه های دهه ی فجر خبر داد و گفت:  نشاط جوانان همواره مورد توجه  شهرداری ایزدشهر بوده و احداث مکان های تفریحی در جهت شادابی، افزایش روحیه و تخلیه هیجانات آنها ضروری است، دراین راستا شهرداری در نظر دارد پارک بسیار عظیم و زیبا را که با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیارد تومان آماده  بهره برداری می باشدرا در دهه ی مبارک فجر افتتاح کند.

نصب المان شهدای هسته ای در شهر:

وی در ادامه با اشاره به اینکه جوانان امروز باید بدانند که در گذشته جوانانی بودند که برای حفاظت خاک این وطن دفاع کردند و امنیت این کشور مرهون خون این شهدا است افزود: شهرداری ایزدشهر در نظر دارد یاد شهدا را با نصب المان‌ها زنده نگه‌ دارد که از این رو در دهه ی فجر رونمایی از چندین المان شهدا از جمله المان بسیار زیبا در جلوی امام زاده قاسم و همچنین المان شهدای هسته ای روبروی بانک ملت ایزدشهر را به پاسداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای…. داشته باشد.

افتتاح اولین در مانگاه در دهه ی فجر:

یحیی پوراز افتتاح اولین در مانگاه ایزد شهرکه جهت  خدمات‌رسانی به مردم ضروری بود در دهه ی فجر خبر داد و گفت: شهرداری ایزدشهر در محوطه سازی و آسفالت این  درمانگاه با وزارت بهداشت مشارکت نموده و ازآقایان علی اسماعیلی نماینده مجلس شورای اسلامی نور و محمود آباد، هادی خنجری فرماندار شهرستان و حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه ایزدشهر در رایزنی های انجام شده جهت تخصیص بودجه در انجام این مشارکت تقدیر و تشکر نمود.

 حضور وزیر ورزش درافتتاح زمین فوتبال آزادی ایزدشهر:

شهردار ایزدشهر اظهار کرد:  با هدف بهبود وضعیت ورزش و استفاده بهتر شهروندان منطقه از امکانات ورزشی درطول سال و  اوقات فراغت اقدام به بهسازی و کیفی سازی زمین فوتبال آزادی با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان با کمک شهرداری کرد، که این امر بسیار مهم با حضور وزیر ورزش و جوانان به افتتاح خواهد رسید.

بزرگترین مجتمع تفریحی دریایی در سواحل ایزدشهر:

یحیی پور گردشگری دریایی را همواره حلقه‌ای مفقوده در میان سایر بخش‌های گردشگری خواند وگفت:  یکی از پتانسیل های خوب ایزدشهر رودخانه ای بسیار زیباست که عبورآن از وسط شهر زیبایی اش را دو چندان می کندو به اسم وازرود می باشد که سرمایه گذار شرکت اکسین قصد انجام این پروژه ی عظیم را دارد .

شرکت اکسین مجوز های لازم  را در جهت احداث بزرگترین مجتمع تفریحی  با زمینی به متراژ۶ هکتار که در سمت ساحل ایزدشهر می باشد را کسب نموده است و در نظر دارد اقداماتی از قبیل : آکواریوم دریایی ، هتل دریایی ، رستوران های دریایی ، شهر بازی و …را اجرایی کند.

شهردار ایزدشهر در ادامه افزود: گردشگری دریایی، یکی از جاذبه‌های سواحل است که این جاذبه علاوه بر درآمدزایی بالا و اشتغالزایی در منطقه در توسعه توریسم نیز نقش به‌سزایی دارد و با افتتاح این پروژه در ایزدشهر شاهد جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهیم بود.

یحیی پوردر پایان خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی آبی، فروش صنایع‌دستی، پرواز بادبادک‌ها، جشنواره‌های ساخت مجسمه‌های شنی، والیبال ساحلی و ماهیگیری از جمله فرصت‌های گردشگری دریایی است که علاوه بر جذب توریسم موجب آشنایی گردشگران با فرهنگ، آداب و رسوم ساحل‌نشینان شده و موجب پیشرفت و آبادانی منطقه می‌شود.

1

2

3

photo_2016-12-09_00-04-32

photo_2016-12-09_00-04-51