به گزارش برترین خبر ، حسن اسحاقی مدیرکل شیلات مازندران از مشتریان جدید قزل آلا و ماهیان سردابی استان در ارمنستان خبر داد، گفت: صادرات ماهی قزل آلا و سایر ماهیان سردابی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه ۲۸۳ درصد افزایش وزنی و ۲۴۰ درصد افزایش ریالی داشته است.

او با اشاره به اینکه صادرات خاویار پرورشی از لحاظ وزن ۴۶ درصد و از لحاظ ریالی ۹ درصد در این مدت افزایش داشته است، گفت: خاویار‌های پرورشی مازندران به کشور‌های امارات، انگلستان، ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ و سوئیس صادر می‌شود.

اسحاقی گفت: صادرات گوشت ماهیان خاویاری با توجه به افزایش بی رویه قیمت گوشت ۳۴ درصد کاهش داشت.

دروازه‌های صادراتی عراق همچنان به روی ماهیان گرمابی بسته است

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه از بسته شدن مرز عراق یکسالی می‌گذرد، گفت: واردات ماهیان گرمابی در عراق همچنان ممنوع است و امسال صادرات ماهیان گرمابی ۷۵ درصد کاهش داشت.

او گفت: در مجموع صادرات محصولات شیلاتی مازندران ۴۷ درصد کاهش وزنی و ۶۹ درصد کاهش ریالی داشت.

اسحاقی گفت: تحریم ها، ممنوع بودن مبادلات کالا‌های مختلف ایران با کشور‌های همسایه و افزایش تنش‌های مختلف سیاسی از دلایل این کاهش چشم گیر بودند.

مدیر کل شیلات مازندران با اشاره به صادرات خوراک آبزیان به کشور‌های ارمنستان، آذربایجان و تاجیکستان، گفت: صادرات خوراک آبزیان با آنکه ۱۲ درصد افزایش وزنی داشت، اما با توجه به افزایش قیمت دلار، ارزآوری آن ۹ درصد کاهش داشت