به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور درجلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه زیارت یکی از آموزه هایی که در اسلام مطرح شده است ، اظهار کرد: زیارت شامل اشخاص، اماکن متبرک،قبور مطهره می شود ودر حقیقت انسان چون خلیفه الله این ماموریت را به عهده دارد.

وی تصریح کرد: امام معصوم بر همه عالم ولایت دارد ودرهمه جایگاه ها حضور دارد

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: یکی ازعهدهایی که برانسان نهاده شده زیارت امام معصوم است ودر میان امامان معصوم و زیارت آن ها که برابر شده با بخشیدن گناهان ، زیارت سیدالشهدا(ع) به ویژه در روز اربعین یک جایگاه ای ویژه دارد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اربعین یک مکتب اعتقادی و فرهنگی است،افزود: در سایه زیارت اربعین حیات و زندگی ما تامین و حماسه ها و دلاورمردی ها و شجاعت ها رقم می خورد و همچنین حق طلبی و استیفای حقوق زنده شده و روح مبارزه با ظلم و جور و استکبار در بشریت و هرکسی که درمسیر زیارت سید الشهدا(ع) در اربعین نموده زنده می شود.

وی در ادامه گفت: به دلیل اهمیت اربعین همه ساله مشتاقان زیادی خود را در این روز از نقاط مختلف عالم به کربلا می رساندند اما امسال به خاطر شرایط ویژه کرونا متاسفانه این برنامه فرهنگی حذف شده است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: با توجه به اینکه در اسلام به سلامتی بسیار تاکید شده بنابراین در این شهرستان هم به گونه ای برنامه ریزی می شود تا بهترین عزاداری را با رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشیم.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه هیچ کاری نباید تعطیل شود، یادآورشد: آموزش ،درمان ،اقتصاد، بازار،و برنامه های عزاداری و دینی وهمچنین مساجد نباید تعطیل شود بلکه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و برنامه ریزی درست ودقیق به کارها رسیدگی شود.

وی گفت: درب مساجد باید باز ونمازجماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه شود و در روز اربعین حسینی هم برنامه های عزاداری بسیار خوب جهت اشاعه فرهنگ حسینی هم اجرا شود.

*فضاسازی اربعین به بهترین شکل انجام شود

علی شادمان فرماندار شهرستان نور اظهارکرد: پرده برداری در آمریکا و غرب در حال اتفاق افتادن است که اهمیت فرهنگی دینی و عاشورایی ما را نمایان می کند.

وی تصریح کرد: فرهنگی که دارای چارچوب و معیار اخلاقی باشد،ماندگار، تاریخ ساز و تمدن آفرین است و اگرحتی تمدنی شکل بگیرد و معیار های اخلاقی را از دست بدهد قطعا نزول و سقوط آن قطعی خواهد بود .

فرماندار شهرستان نوربا بیان اینکه انتخابات آمریکا فرصتی شده تا ترامپ چهره واقعی مغرب زمین را برای دنیا آشکار کند،خاطرنشان کرد: اگرامروزدنیا به اخلاق ، انسانیت و توجه به بشریت را مد نظر قرار داده بنابراین معیارهای دینی ما بهترین الگو است تا دنیا از ان بهره کافی را ببرد.

شادمان یادآورشد:ملتی که به معیار انسانی و اخلاقی و دینی پایبند باشد قطعا پیروز است.

وی گفت: حال و هوای کشورایران حسینی است و متاسفانه شیوع ویروس کرونا دلتنگی مردم ایران را دو چندان کرده است.

فرماندار شهرستان نور افزود: هم اکنون شهرستان در وضعیت زرد و تثیبت شده ای قرار دارد و در مقایسه با هیچ شهرستانی درخصوص عزاداری حسینی عقب نماده ایم.

شادمان یاداورشد: شهرداران در مورد فضاسازی شهر در زمان اربعین حسینی منتظر ابلاغ نباشند و درنشان دادن فضای حزن و اندوه کوتاهی نکنند.

گفتنی است در ادامه جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و بر اساس صورتجلسه ای مصوبات انجام شد.