به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی ظهر امروز احمد توکلی در جلسه بازآفرینی شهری که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان، معاون مدیرکل دفتر فنی، فرماندار نوشهر، شهرداران و جمعی از مسؤولان عضو این ستاد برگزار شد با اشاره به اینکه در ابتدا طرح بازآفرینی با ترمیم بافت‌های فرسوده اشتباه گرفته شد، اظهار کرد: همگرایی و هم افزایی خدمات شهری نتیجه تعامل و همیاری ادارات عضو ستاد است و با اجرایی شدن طرح ضمن جلوگیری از هزینه‌های مازاد و گزاف، عملکرد مطلوب در دید عموم قرار گرفته و موجب دلگرمی خواهد شد.

وی تصریح کرد: بازآفرینی شهری در حقیقت مدیریت یکپارچه شهری در قالب اقدام مشترک شهرداری و همه دستگاهها برای بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری و توسعه متوازن مناطق شهر است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران گفت: امکاناتی نظیر تراکم جمعیتی، جاذبه‌های توریستی، نزدیکی به پایتخت و وجود فرودگاه، بندر و… نویدبخش نوشهر نوین خواهد بود.

سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز توسعه متوازن را نتیجه همت و تلاش دانسته و قابل وصول بودن یک اقدام را معلول پیگیری قلمداد کرد و افزود: در صورت تعریف طرح و مطالعات مقدماتی، با ۲ طرح بازآفرینی فضای شهری در نوشهر و ۲ طرح در شهرهای پول و کجور موافقت و تخصیص بودجه انجام خواهد پذیرفت.

فرماندار نوشهر نیز با اشاره به اینکه بازآفرینی از اتفاقات مبارکی است که شهرداران با توجه به خلاقیت و کوشش اعتبارات خوبی را جذب کرده‌اند، اظهار کرد: نخستین شرط جذب اعتبار، تعریف نقشه راه و استخدام مشاوران آگاه و کارآمد است.

سعید یزدانی با بیان اینکه نوشهر از سه ویژگی خاص بهره‌مند است، افزود: نخستین شاخصه آن قرارگرفتن در کنار سه رودخانه مهم و حیاتی است و سپس دارا بودن مناطق میراثی و فرهنگی است و هرچند بخش شهری فارغ از مناطق میراثی است ولی می‌توان از شاخصه‌های روستاهای اطراف شهر برای جذب اعتبار استفاده کرد و در نهایت بازسازی نقاط مستهلک و بافت فرسوده نیز مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه بیش از ۳ میلیارد تومان به منظور خرید دستگاه شتاب‌سنج زلزله و بودجه ۴ طرح بازآفرینی شهری در شهرستان تخصیص یافت.