به گزارش اختصاصی برترین خبر ، نعمت گرجی مدیر مجتمع تفریحی ، توریستی ، گردشگری دشت نور در گفت و گو با خبرنگار برترین خبر ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجراظهار کرد: با حمایت ویژه مهندس کبیری مالک مجتمع تفریحی ، توریستی ، گردشگری دشت نورمیزبان اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان مازندران بود.

وی با اشاره به اینکه تئاتر های بسیار زیبا و احساسی در حوزه های مختلف از جمله دفاع مقدس و کرونا به اجرا درآمد، تصریح کرد: مهمان هایی از استان کرمانشاه و شهرستان های ساری، آمل ، رامسر، نور با حضور خود و اجرای نمایش ،نشاط خاصی را در این مجتمع به وجود آوردند.

مدیر دشت نور خاطرنشان کرد: مجتمع  تفریحی ، توریستی ، گردشگری دشت نور که بزرگترین و کاملترین مجتمع تفریحی توریستی شمال کشوراست می تواند میزبانی جشنواره های کشوری را برعهده بگیرد.

گرجی از مهندس کبیری مالک و سرمایه گذار مجتمع  تفریحی ، توریستی ، گردشگری دشت نور به جهت همکاری و استقبال از برگزار جشنواره فرهنگی هنری کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 

ضرورت ورود هنر به مقاومت و حماسه حال حاضرمردم ایران

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با تبریک ایام دهه مبارک فجراظهار کرد: هنرمندانی از دل انقلاب آثاری ماندگار برای مردم ایران به یادگار گذاشتند و شهدای ۸ سال دفاع مقدس با خون خود هنر عملی را ایفا کردند.

وی تصریح کرد: هم اکنون بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی،تحمیل فشار های بین المللی و جنگ اقتصادی کمتر از هجمه جنگ ۸ سال دفاع مقدس نیست که در اینجا هنر باید به سراغ دوران برود.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه های سیاسی اجازه واکاوی عمیق، عمق جنایت ترامپ و مجموعه ازجمله اسرائیل استشماری، فشار اقتصادی که بر این کشور وارد کردند را نمی دهد.

شادمان ادامه داد: دشمنان در این فشار می خواهند موج اجتماعی و ناکامی علیه سازمان سیاسی ایجاد کنند اما خوشبختانه مردم ایران با تحمل فشار ها و سختی ها با آن تاریخ سترگ و بالنده خود را ثابت کرد.

وی زحمات ستودنی کادردرمان و همچنین جانفشانی شهدای سلامت دراوج شیوع ویروس کرونا را یکی دیگر ازاوراق زرین این ملت غیورعنوان کرد.

فرماندار شهرستان نورافزود: ملت ایران به زیبایی و هنرمندی تمام توانست در برابر حجم عظیم فشارهای تبلیغاتی از سوی آمریکا سربلند کند و نگذارد تا خدشه ای به این نظام وارد شود.

شادمان خاطرنشان کرد: هنرباید به سراغ مقاومت و حماسه امروز مردم ایران که در برابر فشارهای اقتصادی و بسیاری ازتنگناها و کمبود ها خم بر ابرو نیاورند بیاید تا آیندگان بدانند که به مردم چه گذشت.

 

میزبانی شهرستان نوردر دهه فجر ازدو جشنواره استانی

داود فلاح رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور اظهار کرد:ایام دهه فجر یادآور تفکرات پیر خردمند معمار کبیرامام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی که کشور را از وجود اجنبی نجات دادند تا ایران بر روی پاهای خود بایستد.

وی با اشاره به اینکه هیچ گاه بر این اندیشه نبودیم که شیوع ویروس کرونا خلل جدی در برنامه های فرهنگ و هنر شهرستان وارد کند تصریح کرد: ما با دست خالی اما دلی سرشار از شور و شوق با عنایت به رعایت شیوه نامه بهداشتی توانستیم دو حادثه مهم فرهنگی هنری را در ایام الله دهه فجر رقم بزنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نورخاطرنشان کرد: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی دیما و شعر مازندران باعنوان «نوای مرغ آمین حرم»  در گستره استان مازندران به میزبانی این شهرستان برگزارمی شود.

فلاح از تجلیل استاد ادب و ادبیات ایران شاعر معاصر این سرزمین افشین اعلاء دراختتامیه نخستین جشنواره شعرمازندران باعنوان «نوای مرغ آمین حرم» به صورت شایسته و ویژه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ما فرش قرمز را زیر پای کسانی دغدغه فرهنگ و هنر شهرستان را دارند پهن می کنیم ، یادآورشد: مجتمع تفریحی ، گردشگری ، توریستی دشت نور ،دشتی از احساس و عاطفه و همراهی درنخستین جشنواره تئاتر خیابانی (دیما)بود که از مدیریت این مجتمع بسیار زیبا که محمل و فضای خوبی را تدارک دیدند تشکر می کنم.

 

انتخاب نمایش پی تی اس دی به کارگردانی محمد جواد صالحی از شهرستان نوربه عنوان گروه برتر در بخش پیشکسوتان

سید حسین حسینی دبیرنخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مازندران در گفت وگوی اختصاصی اظهار کرد: اولین جشنواره تئاتر خیابانی استانی دیما در شهر نورو به میزبانی مجتمع تفریحی و توریستی و گردشگری دشت نور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه پس از فراخوان ۱۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد ، تصریح کرد: هیات داروان بازبینی ۵ اثر نمایش های قدمگاه به کارگردانی علی عظیمی از ساری ، من زنده ام به کارگردانی محبوبه علیزاده از آمل ، پی تی اس دی به کارگردانی محمد جواد صالحی از نور ، دیدار آخر به کارگردانی ایمان تیموری از نور ، نفسی برای زندگی به کارگردانی رسول اسماعیل زاده از رامسر را انتخاب نموده و به بخش اصلی و رقابتی جشنواره راه پیدا کردند.

حسینی ادامه داد: و دواثر نمایشی ، فریاد درد به کارگردانی میلاد اکبری از کرمانشاه و نمایش آن سوی خط  به کارگردانی مهدیه خداوردی از رامسر در بخش مهمان و جنبی جشنواره راه یافته اند.

دبیرنخستین جشنواره تئاتر خیابانی استان مازندران خاطرنشان کرد: داوران بخش اصلی گروه خاصی را مد نظر نداشتند ودر این بخش از نویسندگان و کارگردان ها تجلیل به عمل آمد.

وی افزود: هیات داوران پیشکسوت اثر نمایش پی تی اس دی به کارگردانی محمد جواد صالحی از شهرستان نور را به عنوان گروه برتر انتخاب کردند.

حسینی در پایان از مجتمع تفریحی و توریستی و گردشگری دشت نوربه جهت استقبال ازمیزبانی این جشنواره استانی و دیگرحامیان تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است داوران بخش اصلی و رقابتی آقایان یاسر محمودی برنتی ، نعیم صالحی ، ریحان عزتی و داوران بخش پیشکسوتان آقایان بهزاد مختاری ،فرج الله خانپور و جهانفر کاویان پور دبیراولین جشنواره تئاتر خیابانی استانی دیما را همراهی کردند و همچنین منتخب های هیئت داوران بخش اصلی شامل :

حامد انشایی رتبه سوم در بخش موسیقی از نور
حمید رضا قاسمی رتبه سوم در بخش طرح و ایده سازی از آمل
محمد درجانی قابل تقدیر در بخش طرح و ایده سازی از رامسر
علی عظیمی قابل تقدیر در بخش طرح و ایده سازی از ساری
رسول اسماعیل زاده قابل تقدیر در طراحی فضا از رامسر
رسول اسماعیل زاده قابل تقدیر در بخش کارگردانی از رامسر
محبوبه علیزاده رتبه سوم در بخش کارگردانی از آمل

(هیات داوران در بخش کارگردانی رتبه اول و دوم منتخبی نداشته اند)

فاطیما حسینی قابل تقدیر در بخش بازیگری(کودک)از نور
محمد درجانی رتبه سوم در بخش بازیگری مرد از رامسر
محمد جواد صالحی رتبه دوم در بخش بازیگری مرد از نور
محبوبه علیزاده رتبه دوم در بخش بازیگری زن از آمل

(در بخش بازیگری هم هیات داورن در رتبه اول منتخبی نداشته اند)

لازم به یادآوری است که مجتمع تفریحی و توریستی و گردشگری دشت نور به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن از بانوان خبرنگار تجلیل کرد.

همچنین در این جشنواره فرماندار شهرستان نور به جهت میزبانی مجتمع تفریحی و توریستی و گردشگری دشت نور از آقای سیروس کبیری مالک ، سرمایه گذار و گرجی مدیر مجتمع  دشت نور با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آورد.