به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی هیئت شمشیربازی استان مازندران معین عابدینی در گفت و گوی اختصاصی با عنوان اینکه احیای شمشیر اپه و فلوره از اقدامات دردست اجرای این هیات است خاطرنشان کرد :اسلحه فلوره مادر اسلحه های شمشیر بازی است تا بتوانیم مازندران را جزء ۵استان برتر کشور کنیم.

وی افزود: همچنین تلاش داریم شمشیر بازی اپه که در کشور دارای رتبه بود را به جایگاه اصلی برگردانیم .

معین عابدینی با اشاره به اینکه در اسلحه سابر هم که متمرکز درشهرستان ساری هست در تلاش هستیم بتوانیم این پراکندگی را ایجاد کنیم تصریح نمود :علاوه بر ساری درشهرستان های مختلف مانند قائمشهر، آمل و سوادکوه هم هیئت شمشیربازی در این اسلحه فعال می باشد تا به نوعی میان اسلحه ها رقابت ایجاد کنیم تا موجب پیشرفت این ورزش در آینده گردد .

رئیس هیات شمشیر بازی مازندران اظهار کرد :ازدیگر اقدامات هیات،فعال کردن کمیته هاست دو کمیته اصلی ما استعدادیابی و آموزش از افراد مجرب و تحصیل کرده دانشگاهی استفاده می کنیم تا سطح مربیان افزایش یابد این امر در دراز مدت می تواند به ما کمک کند.

وی با بیان اینکه ورزش ما ورزشی المپیکی است یادآور شد :یکی دیگر ازاقدامات ما بحث تهیه سالن اختصاصی درمرکز استان و درخور این ورزش و به نام مجتبی عابدینی برند این ورزش می باشد تا بتوانیم یک سالن در سطح استانداردهای این رشته تجهیز و رونمایی کنیم.

وی افزود:نگهداشت،حفظ حراست قهرمانان ما از دیگر اولویتهای این هیات است امیدواریم با استفاده از ظرفیت آقای عابدینی قهرمانان دیگری تا بازی های آسیایی و المپیک ۲۰۲۴تحویل جامعه شمشیر بازی ایران دهیم.