به گزارش برترین خبر ، سرهنگ اسدی فرمانده سپاه ناحیه نور درجمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ویاد و خاطره امام شهدا و شهدای مدافع حرم اظهار کرد:با توجه یه شعار سال که توسط مقام معظم رهبری به ملت ایران اعلام شد اکنون درسال رونق و تولید و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار همه ایران اسلامی خصوصا سربازان نظام در کسوت بسیجی و پاسداری قراردارد.

فرمانده سپاه ناحیه نور بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان مصداقی در حد نامه 53 نهج البلاغه خطاب به مالک اشتردانست وتصریح کرد: امسال تمامی برنامه های هفته مبارک دفاع مقدس با تقارن بصیرت عاشورایی در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه ولی امر مسلمین در بیانیه گام دوم انقلاب 44 بار از جوان و جوانان سخن گفته است، خاطرنشان کرد:بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده تمام تلاش و همت در نهادینه و تبیین عظمت اصل انقلاب اسلامی برای نسل جوان است.

سرهنگ اسدی با بیان اینکه امام خمینی (ره) دفاع مقدس را یک نعمت بزرگ الهی می دانست، در ادامه گفت: به برکت خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و پشتیبانی ملت بزرگ ایران اسلامی با 8 سال دفاع مقدس توانستیم به قدرت فرا منطقه ای برسیم.

فرمانده سپاه ناحیه نوربا اشاره به اینکه هم اکنون در دهه 5 انقلاب رتبه های قابل قبولی را کسب کردیم، تصریح کرد: به برکت 40 سال همت و تلاش توانستیم رتبه 4 در عرصه نظامی ، رتبه 10 در عرصه پزشکی ، رتبه 10 را در عرصه تولیدات کشاورزی، رتبه 13 در عرصه ورزشی ، رتبه 8 در هوا فضا و تکنولوژی ، رتبه 3 جهانی در نانو به صورت انحصاری ،رتبه 6 جهان در ساخت زیر دریایی و فن آوری زیردریایی ، رتبه 2 جهان در اختراعات ، رتبه 5 جهانی در تولید علم و  درعرصه موشکی زبان زد خاص و عام دنیا هستیم.

وی یادآورشد: امروز در عرصه گام دوم انقلاب باید مدیریت جهادی که در طول 40 سال انقلاب انجام شد را به صورت عموم برای همه نشر دهیم.

سرهنگ اسدی با اشاره به اینکه در 8 سال دفاع مقدس دو ابر قدرت شرق و غرب با هم در جنگ سرد بودند اما در نقطه مقابل انقلاب اسلامی متفق شدند و برای ازبین بردن انقلاب اسلامی هجمه ایجاد کردند،اظهار کرد: 54 کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم با ایران در حال جنگ بودند اما به برکت مدیریت جهادی و روحیه ایثارگری وشهادت طلبی و ترسیم گرفته از بصیرت عاشورایی توانستیم به این رتبه های مهم برسیم.

وی در ادامه با بیان اینکه  50 برنامه شاخص شهرستانی در دستور کار قرار دارد، گفت: حوزه مقاومت و اقشاری به دنبال اجرای برنامه های شاخص حوزه محوری و همچنین 195 پایگاه مقاومت هم برای خودبرنامه های شاخصی را در هفته دفاع مقدس دارند.

فرمانده سپاه ناحیه نور با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس شهرستان نورافزود: برنامه هایی چون صبحگاه مشترک اقتدار نیروهای مسلح ، همایش نهضت روشنگری و بصیرت افزایی گام دوم انقلاب ، رژه تاکسیرانان و موتورسواران ،نواختن زنگ مهر در مدارس مسابقه تیراندازی ،نمایشگاه عکس و نقاشی هفته دفاع مقدس،جلسه اخوت کارگری و کارفرمایی و تجلیل از صنعتگران در شرکت زربال،نهضت روشنگری ، کارگاه اقتصادی با مدیریت خانوادگی و رونق تولید،شب شعر و سوگواره حسینی ، اجرای نمایش خیابانی با موضوع دفاع مقدس ،برگزاری یادواره های شهدا ،مسابقه مقاله نویسی ،نشست سیاسی و بصیرتی ، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و عطرافشانی مزارشهدا با رویکردجدید و چارچوب نظامی گری ، اجرای مانور اقدام ارشادی اهدای شاخه گل به مسافران با رویکرد امر به معروف، همایش تبیین نقش زن در دفاع مقدس، اعزام روابط عمومی های ادارات شهرستان به پارک موزه دفاع مقدس در ساری،، حضور سازمان  یافته بسیجیان در نماز جمعه ،همایش پیاده روی ،افتتاح گلزار شهدای تک مزاری در کلاک علیا، تاکر و ایلکای بلده ، دیدار فرماندهان پایگاهها از آسایشگاه جانبازان وغیره در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ اسدی در ادامه با بیان اینکه قبل از شروع هفته دفاع مقدس المان شهدای گمنام در دانشگاه آزاد با پشتیبانی بسیج سازندگی و گروههای جهادی و دانشگاه آزاد افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: همایش مادران آسمانی با حضور خانواده شهدا و مادران شهدا ، نکوداشت پیشکسوتان نیروهای مسلح و همچنین 14 پروژه درطول هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه ها است.

وی با اشاره به اینکه با تلاش خیرین شهرستان حدود یک ماه پیش کلنگ مدرسه تراز انقلاب بر زمین زده شد، یادآورشد: طی برنامه ریزی به عمل آمده کارها آغازشده و امیدواریم در هفته دفاع مقدس سال آینده این مدرسه تراز انقلاب با روحیه جهادی وهمت خیرین به افتتاح برسد تا تربیت کننده نسلی که زمینه سازظهور و سرباز امام زمان (عج) باشد.