به گزارش برترین خبر ، مهندس کیوان فرح زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در این خصوص گفت: این عملیات پس از بازدید و تحلیل جامع فنی با رویکرد افزایش تاب آوری و قابلیت اطمینان شبکه فشارمتوسط ، در ١۴ منطقه (زون) کاری تعیین شده و مشارکت ١۴٠ نیروی فنی درقالب ٣٠ اکیپ اجرایی و ١٠ اکیپ نظارتی وپشتیبانی و بکارگیری ۴٨ دستگاه خودروی سبک و سنگین طراحی وبا تحقق کلیّه اهداف پیش بینی شده ،اجرا شد.
وی افزود: هدف از اجرای این مانور، افزایش رضایتمندی مشترکین مناطق روستایی و واحدهای تولیدی و صنعتی بالادست با کاهش خاموشی و انرژی توزیع نشده شبکه فشار متوسط و تاب آوری مناسب شبکه در شرایط نامساعد جوی،بود و به دلیل شرایط سخت جغرافیایی منطقه ،با حساسیت و مهارت بالایی انجام شد .
فرح زاد گفت: این فیدر به طول 100 کیلومترعمدتاًدر محدوده بالادست بخش خرم آباد از شهرستان تنکابن ،برق حدود 5200 مشترک از جمله تعداد زیادی از مراکز مهم تولید شن و ماسه ،کارگاه راهسازی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ،کارنجات صنعتی و تولید آب معدنی و مراکز پرورش ماهی را تامین می کند که از حساسیت بالایی برخوردار است .
مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران اضافه کرد:این عملیات تعمیرات ، گام تکمیلی و تضمینی مجموعه اقدامات سه ساله توزیع برق ، با هدف نهایی تفکیک تغذیه فشارمتوسط این منطقه محسوب می شود که با اختصاص یک فیدر جدید به نام سه هزار از ایستگاه فوق توزیع شهید ابراهیمی شهرستان تنکابن محقق و صفحه ماندگاری از دفتر زرین خدمات دولت به مردم شریف این منطقه با پاسداشت ایثارگری های سردار دلها محقق شد.
گفتنی است در این مانور که ماهیت پدافند غیرعاملی داشت، ارزیابان اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران نیز حضور داشتند