به گزارش اختصاصی زینب تذکاری خبرنگار برترین خبر ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در مراسم گرامیداشت هفته معلم در شهرستان نور از حمایت‌های ویژه بیمه‌ای دولت از معلمان در آینده نزدیک خبر داد.

قاسم احمدی لاشکی در همایش تجلیل از مقام شامخ معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور، با اشاره به اینکه لوح دانش آموزان توسط معلمان رنگ و نقش می گیرد، اظهار کرد: تعلیم و تربیت هر جامعه ای آینده کشور را ترسیم می کند.

وی تصریح کرد: برای داشتن پزشک، مهندس، وکیل و مدیر خوب باید مدرسه ای خوب و معلم شایسته ای وجود داشته باشد.

احمدی لاشکی با بیان اینکه امروز دانشگاه فرهنگیان به دنبال کمیت و کیفیت معلم است خاطرنشان کرد: در کشورهای آلمان، فرانسه و سوئد معلمان باید چندین سال تربیت شده تا به معلم تبدیل شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلم پایه گذار فرهنگ جامعه و پرورش دهنده نسل فرداهاست، گفت: باید جایگاه معلم حفظ و حرمت مدرسه هم نگاه داشته شود.

احمدی لاشکی آدم سازی و انسان سازی را کار معلم و عالِم سازی وظیفه دانشگاه توصیف کرد و افزود: انتخاب معلم درست، حیات طیبه انسان را برای رسیدن به مسیر درستش هدایت می کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از معلمانی که در دوران کرونا با تمام نیرو حتی با کمترین امکانات، آموزش را تعطیل نکردند گفت: به زودی تغییراتی در بیمه معلمان با حمایت دولت ایجاد می شود و در روزهای آتی خبرهای خوشی منعکس خواهد شد.

احمدی لاشکی با تاکید بر اجرایی کردن سند تحول، اظهار کرد: رتبه بندی فرهنگیان که بیش از 10 سال فقط در حرف و شعار و سخنرانی بود اما امسال با حمایت مجلس و دولت انجام می شود.

وی یادآور شد: باید همه معلمان در یکی از پنج رتبه آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم جانمایی شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم گرامیداشت هفته معلم در شهرستان نور مدارس را شخصیت ساز دانش آموزان و ترسم کننده آینده آنان معرفی و اظهار کرد: روز معلم بهانه ایست برای گرامیداشت این روز اما ارزش و بزرگی معلم به همه روزها و ساعات و لحظه هاست.

مصطفی عابدی با بیان اینکه معلمان در دوران کرونا علیرغم مهیا نبودن بستر و ابزارهای لازم اما با تلاش جهادگرانه جریان تعلیم و تربیت را برقرار کردند و مسیر آموزش را ادامه دادند گفت: مدرسه مهمترین جایگاه آموزش و پرورش است و در این مدارس دانش آموزان اعتماد به نفس و نقش خود را تعلیم می بینند.

در ادامه این مراسم سعید فرزانه، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مشکلات های مختلفی در حوزه فرهنگیان وجود دارد اما خوشبختانه به دلیل وفاقی که در مجلس وجود دارد هر موضوعی که در خصوص رفاه شاغلین و بازنشستگان به مجلس ارسال می شود به تصویب می رسد.

احمد توکلی، فرماندار شهرستان نور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری به عنوان یک فیلسوف و معلم اسوه، با اشاره به اینکه معلم محدود به یک روز و هفته نیست و هر روز، روز معلم و تعلیم ‌تربیت است، اظهار کرد: معلمی یک شغل نیست بلکه شان انبیاست و آنچه رسالت خداوند به انبیا بود تعلیم شیوه های زندگی،کسب کمال و رسیدن به درجات عالی انسانی بوده است.

توکلی با اشاره به اینکه خانواده ها و معلمان شرایط سختی را پشت سر گذاشتند، تصریح کرد: کار تعلیم و تربیت سخت، پیچیده و طاقت فرساست و مادرانی که روزهای آموزش مجبور بودند برای یادگیری و مدیریت فرزندانشان در کنار آن ها باشند این موضوع را بسیار خوب لمس کردند.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: معلمی علاوه بر کار فیزیکی و بدنی، مشغله فکری هم دارد، معلم حتی تفاوت رفتار دانش آموز خود را کاملا حس می کند و گاهی حتی پیگیر حل مشکلش هم می شود.

توکلی با بیان ینکه دانش آموزان در بزرگسالی متوجه دلسوزی و اثر گذاری تربیت معلمان خود می شوند گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه و عامل توسعه و پیشرفت جامعه است و معلمان هستند که تربیت نیروها و سرمایه ها را به عهده دارند.

در ادامه حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور اظهار کرد: سوختن و ساختن یکی از نقاط ارزشمند معلم در عرصه تعلیم و تربیت است.

احمدی با اشاره به اینکه معلم انسان می سازد و انسان جامعه را، تصریح کرد: معلم، سازنده فکر و اندیشه و عمل است. معلمان آزادی از اسارت نفس و وسوسه های شیطانی و برائت از تفکر و اندیشه های غربی و انحرافی را به جوانان و نوجوانان و فرزندان این جامعه آموختند.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: معلمان حماسه، ایثار، همدردی، مواسات و همدلی را به فرزندان این مرز و بوم آموختند که امروز فضای جامعه تبدیل به همدلی و مواسات شده‌است و اگر دستگیری، انفاق، احسان و درخشش عشق به همنوعان وجود دارد، معلمان سهم بسزایی در آن دارند.

حجت الاسلام احمدی افزود: حرکت های بزرگی که در عرصه تولید، فناوری، اقتصاد و تولیدات دانش بنیان مشاهده می شود همه از وجود معلمان است.

آیت دیوسالار، رئیس آموزش و پرورش نور در این همایش اظهار کرد: طی سه سال گذشته و شیوع ویروس کرونا، معلمان و همه همکاران دلسوزانه و جهادگرانه تلاش کردند و علیرغم کمبود امکانات اما با همراهی والدین، خیرین و معلمان چرخه و فرآیند آموزش تعطیل نشد و خانه ها به مدرسه اول دانش آموزان تبدیل شد.

دیوسالار با اشاره به اینکه هیچ نوع شیوه آموزشی جای آموزش حضوری را نمی گیرد، تصریح کرد: حال که شرایط حضوری شدن مدارس فراهم شد با هدف کیفی سازی آموزش و پرورش در خدمت دانش آموزان خواهیم بود.

رئیس آموزش و پرورش نور با بیان اینکه طی 2 سال و وجود شرایط اضطرار با تلاش هایی که توسط دلسوزان و زحمتکشان انجام شد افتخارات خوبی نصیب شهرستان نور شده است، خاطرنشان کرد: پذیرفته شدن ۱۷۰ دانش آموز در کنکور سراسری و دانشگاه های تراز اول، کسب رتبه برتر استان در امتحانات نهایی، کسب چند رتبه برتر کشوری و ده ها رتبه برتر استانی در جشنواره علمی، فرهنگی و المپیادها از جمله موفقیت های شهرستان بوده است.

دیوسالار افزود: بازسازی ۲۰ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی و اتمام پروژه های نیمه تمام و همچنین کلنگ زنی چند مدرسه طی یک سال گذشته بخشی از اقدامات انجام شده بود و تا پایان تابستان نیز ۲۰ مدرسه دیگر بازسازی می‌شود.