به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در این آیین گفت: کار معلمی بسیار دشوار است. معلمان پیامبران عقل و علم و اندیشه و دارایی اند و رساندن یک فرد به بالاترین جایگاه انسانی کار بسیار دشواری است.

وی تصریح کرد: معلم تلاش می کند تا عقل و اندیشه متعلم را بارور کند که خود به قدرت خلاقیت نیاز دارد.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: لازمه پرورش عقل دستیابی به علم است و علم نیاز به حلم دارد که در حقیقت حلم مثل شمع سوختن است که در سایه آن عفت، حیا، اخلاص، مهرورزی، محبت به وجود می آید.

وی با اشاره به اینکه عقل، تمدن ساز است، افزود: عقل یک کشور را متحول و به آن هویت اسلامی و ایرانی و اسلامی می بخشد که سرشار از دلبستگی به کشور و دین و اعتقادات است و در مقابل همه انحراف های دشمنان می ایستد.

حجت الاسلام احمدی گفت: در اغتشاشات اخیر دیدیم که معلم ها تلاش کردند تا انحراف ها خنثی و دشمن سر جای خود بنشیند.

 

حسن ولی مدیر آموزش و پرورش نور ضمن خیرمقدم و تبریک هفته معلم اظهار کرد: آموزش و پرورش شهرستان نور در سال تحصیلی جاری با بیش از ۱۴۰ هزار دانش آموز و بیش از ۹۰۰ همکار فرهنگی کار خود را در حالی شروع کرد که دانش آموزان حدود ۳ سال در فضای مجازی و محروم از آموزش حضوری بودند.

وی تصریح کرد: دوری دانش آموزان از آموزش حضوری با توجه به آسیب های اجتماعی که متوجه دانش آموزان بود زحمات مضاعفی را بر عهده آن ها گذاشت که جای تقدیر و تشکر دارد.

ولی پور در اشاره‌ای کوتاه به دستاورد های آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش نور توانست در حوزه آموزش رتبه نخست را در غرب استان مازندران و در حوزه پژوهش محوری دانش آموزان هم نیز رتبه نخست استان را کسب کند.

وی ادامه داد: برنامه های بسیار فاخری چون اجلاسیه نماز، کنگره حجاب و عفاف، شکرانه روزه اولی ها و جشن تکلیف و دیگر برنامه ها در حوزه معاونت پرورشی علیرغم کمبود های بسیار زیاد برگزار شد.

ولی الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری یکی از چالش های آموزش و پرورش را بی ثباتی مدیریت بیان کردند.

وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش یکی از وزرایی بود که در شکل گیری دولت جدید به آن رای ندادیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: جوان گرایی خوب است در صورتی که فرآیند مدیریت و مسیر پیشرفت را طی کرده باشد و یکی از حوزه هایی که به آن انتقاد وارد بود و از عهده مدیریت آن برنیامد معاونت مالی وزارت آموزش و پرورش بود با دستور رئیس جمهور برکنار شد.

فرزانه با اشاره به اینکه در آینده نزدیک از سوی رئیس جمهور وزیر جدید آموزش و پرورش معرفی می شود، افزود: وزیر جدید باید بیانات مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهد و مدرسه و نیازمندی هایش و درآمد سرانه را خوب بشناسد و برنامه اجرایی خود را در رتبه بندی معلمان بازگو کند.

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه جایگاه معلم، جایگاهی نظیر یک رسول و شان معلمی یک شان انبیا است.

وی تصریح کرد: باید در جایگاه مسئول به نوبه خود قدر معلمان را بدانیم.

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور خاطر نشان کرد: مسائل و مشکلاتی که معلمان در حوزه معیشتی و اقتصادی دارد مورد اعتراض ما است چرا که حق او چنین نیست.

توکلی با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت ها استفاده شود، یادآور شد: باید جایگاه اجتماعی و حوزه های رفاهی معلمان به سطحی برسد تا معلم را از انتخاب شغل معلمی پشیمان نکند، چراکه گاهی این کمبودها باعث گلایه آنان می شود.

فرماندار شهرستان نور گفت: معلم باید پس از ۸ ساعت کار فرصتی برای مطالعه، جستجوی کتب و استراحت داشته باشد تا روز بعد با آمادگی لازم در کلاس حضور پیدا کند نه اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور به کار در شغل دوم باشد.

 

گفتنی است در پایان مراسم از معلمان نمونه استانی و شهرستانی نیز تجلیل به عمل آمد. 

 

خبرنگار: زینب تذکاری سالم

مدیر مسئول: هادی جوزن