در آیین افتتاحیه این اردو که با هدف حمایت از اقشار و مناطق کم‌برخوردار و هم‌چنین آشنایی دانشجویان با محرومیت‌ها و محدودیت‌ها برگزار شد، دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران ضمن تشکر از دغدغه‌مندی دانشجویان جهادی گفت: مدل حکمرانی غربی، ناتوان در اداره امور بود که انقلاب اسلامی با کلامی جدید و حکمرانی نوین وارد این عرصه شد که در دل خود کمیته انقلاب اسلامی و یا جهاد سازندگی را جای داده اما متاسفانه با گذشت زمانی قریب به یک دهه، شیوه حکمرانی انقلابی جای خود را به حکمرانی غربی و بروکراسی داد.

دکتر علویان با بیان این‌که منشا مشکلات ما نحوه مدیریت است افزود: با مقایسه شیوه مدیریت انقلاب اسلامی در همان بازه ده ساله و شیوه حکمرانی بروکراسی غربی در حال حاضر، می‌توان گفت راه برون‌رفت از مشکلات و جهش کشور، شیوه جهادی و احیای این مدل است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با قدردانی از همت بلند دانشجویان جوان بسیجی اظهار داشت: از این فرصت که تحت عنوان اردوی جهادی در مقابل شماست و از تجربیات حاصل از آن، در آینده در هر مسوولیتی استفاده کنید، زیرا نگاه جهادی باید در وجود شما، درس‌خواندن و همه مراحل زندگی‌تان نهادینه شود.

در ادامه این مراسم، حاج علی محسن‌پور از یادگاران دفاع مقدس به روایتگری از یاران خویش پرداخت و گفت: اگر به کوچک‌ترین کاری در اردوهای جهادی مشغول هستید، نیت‌تان را خالص کنید و در تمام لحظات به یاد شهدا باشید که یاد آن‌ها به شما نیرو خواهد داد.

یادآور می.شود: این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام مستقیمان، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران، دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دکتر حلیمی مسوول بسیج اساتید استان مازندران آغاز گردید، از روز ۲۵ مرداد ماه آغاز و تا ۲ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.