المپیاد با استانداردها و مواردی که در تربیت بدنی نیاز است مطابقت داشته است

به گزارش برترین خبر ،  براساس این گزارش، دکتر جعفر رازقی مدیرکل دانشجویان بین‌الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در این آیین، ضمن تقدیر و قدردانی از دست‌اندرکاران این دوره از المپیاد، با بیان این‌که این اولین المپیادی بود که با عنوان فرهنگی – ورزشی برای دانشجویان بین‌الملل برنامه‌ریزی شد، گفت: از همان روزهای نخست حضور تیم جدید در مجموعه امور دانشجویان، یکی از مباحث جدی، موضوع برنامه‌ریزی برای دانشجویان بین‌الملل بود و یکی از برنامه‌هایی که برای این موضوع پیش‌بینی شد، المپیاد ورزشی بود.

دکتر رازقی در خصوص هدف از برگزاری المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور تصریح کرد: این المپیاد با هدف فراهم نمودن زمینه فرهنگی برای دانشجویان بین‌الملل برنامه‌ریزی شد تا رشته‌های مختلف در کنار هم در فضای رقابتی، رفاقت را داشته باشند و زمینه همدلی و هم‌فکری ایجاد شود. زیرا دوستی‌ها و همدلی‌هایی که در این زمینه ایجاد می‌شود می‌تواند در اتحاد جوامع مسلمین و کشورها موثر باشد.

مدیرکل دانشجویان بین‌الملل با اشاره به این‌که المپیاد با استانداردها و مواردی که در تربیت بدنی نیاز است مطابقت داشته است بیان داشت: در بخش فرهنگی هم برنامه‌های خوبی انجام شد. تمام هدف سازمان این است که بتوانیم برنامه‌های درخور شان دانشجویان بین‌الملل برنامه‌ریزی کنیم که برای این برنامه‌ها، هم‌فکری و مساعدت کسانی که در این امر تجربه دارند می‌تواند یاری‌رسان ما باشد.

داوطلبان در جای‌جای این المپیاد نقش به‌سزایی داشتند

دکتر علی‌دوست مدیرکل تربیت‌بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آیین اختتامیه اولین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های سراسر کشور، با بیان این‌که شور و نشاطی که از طریق المپیاد ایجاد شد خستگی ما را رفع کرد، اظهار داشت: این اولین المپیاد دانشجویان بین‌الملل بود که به پیشنهاد اداره کل دانشجویان بین‌الملل شکل گرفت و دست‌اندرکاران آن به نحوی برنامه‌ریزی کردند تا این رویداد به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

دکتر علی‌دوست با بیان این نکته که داوطلبان در جای‌جای این المپیاد نقش به‌سزایی داشتند، اذعان داشت: قطعا اولین دوره این المپیاد خالی از اشکال نبوده و برای ارزیابی چارت المپیاد در آبان‌ماه برنامه‌ریزی کردیم.

امیدوارم دانشجویان حاضر در المپیاد، سفیران خوبی برای این دانشگاه در کشور متبوع خود باشند

در ادامه، دکتر مرتضی دوستی مدیر تربیت بدنی دانشگاه مازندران و دبیر برگزاری این المپیاد نیز با تاکید بر این‌که میزبان تعداد ۴۰۹ نفر از دانشجویان بین‌الملل در بخش پسران، از ۸ کشور و ۲۸ دانشگاه کشور در دانشگاه مازندران بودیم، اظهار داشت: این دانشجویان در ۷ رشته با هم‌دیگر به رقابت پرداختند و در نتیجه، دانشگاه‌های آزاد اسلامی، مازندران و تهران به‌ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند.

دکتر دوستی در پایان ابراز امیدواری کرد تا دانشجویان با خاطرات خوب و خوش از دانشگاه مازندران خارج شوند و سفیران خوبی برای این دانشگاه در کشور متبوع خود باشند.

یادآور می‌شود: نخستین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل، در بخش پسران از ۷ تا ۱۲ شهریور و در بخش دختران از ۱۳ تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ در رشته‌های ورزشی والیبال، بسکتبال سه نفره، تنیس روی میز، شطرنج و دو و میدانی برای هر دو بخش دختران و پسران و رشته مینی فوتبال برای دانشجویان پسر و به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.