به گزارش برترین خبر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ، حجت‌الاسلام «ابراهیم حیدری‌جناسمی» در همایش بصیرت عاشورایی با بیان اینکه در استان مازندران هزار و ۳۶۱ امامزاده وجود دارد، اظهار کرد: استان مازندران با داشتن بیشترین رقبات موقوفات در سطح کشور رتبه نخست را دارد.

وی با بیان اینکه مردم مازندران در تمامی صحنه‌های نظام حضوری پررنگ داشتند و ارادت خود را به اهل بیت(علیهم السلام) به اثبات رساندند، افزود: استان مازندران سال قبل موکب حضرت علی اصغر(علیه السلام) را در شهر سامرا برپا و به زائران حسینی از اقصی نقاط جهان خدمات‌رسانی کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یکی از جدیدترین طرح‌های اجرایی سازمان اوقاف را طرح شمیم حسینی ویژه ماه محرم اعلام کرد و گفت: این طرح در سطح آستان مقدس امامزادگان و هیأت‌های مذهبی مازندران اجرا می‌شود.

حیدری با تاکید بر اینکه آموزه‌های تربیتی امام حسین(علیه السلام) باید در هیأت‌های عزاداری فرهنگ‌سازی شود، ادامه داد: فرهنگ حسینی در هیأت‌های حسینی پیاده شود و اقامه نماز باید نخستین فرهنگ در ایام محرم باشد.

وی بر ضرورت تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در سخنرانی‌ها و منابر ماه محرم در هیأت‌های عزاداری تاکید کرد و افزود: گام‌های تبیین گام دوم انقلاب اسلامی باید از مراسم‌های روشنگری محرم برداشته شود و روحانیون در این زمینه نقشی محوری دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با انتقاد از وقت‌های نامناسبی که در اختیار سخنرانان قرار می‌گیرد، گفت: هیأت امنای مساجد وظیفه دارند در ایام محرم با عزاداران حسینی همکاری و تعامل داشته باشند.