به گزارش برترین خبر ، دکتر محمد احمدی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوردر نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خبرنگاران فعالان عرصه رسانه و خبرسازان جامعه محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ازجامعه جدانیست، تصریح کرد: درصد مهمی از ارتباط بین دانشگاه و جامعه با فعالیت خبرنگاران متعهد و متخصص انجام می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورخاطرنشان کرد: تمامی شریان های افتصادی ،اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در جامعه بدون خبر و خبرنگار از بین می رود.

دکتر احمدی افزود: شفاف سازی مسئولین دانشگاه و تعامل مناسب دانشگاه با خبرنگاران متعهد و متخصص می تواندشرایط خوبی را برای انتقال عملکرد دانشگاه به جامعه رقم بزند.

وی بیان کرد: خبرنگار با دریافت اخبار و رویدادهای صحیح جامعه و نشر بدون ابهام و به موقع می تواند آرامش را به جامعه هدیه دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوربا اشاره به اینکه دانشجو به دو روش مراجعه به سوابق تحصیلی و آزمون سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جذب دانشگاه می شود، یادآورشد: البته جذب در رشته های پزشکی مقطع کاردانی و کارشناسی هم  با آزمون سراسری انجام می شود.

دکتر احمدی از یک انقلاب در آموزش عالی خبر داد و گفت: دانشجو می تواند براساس بخشنامه جدید همزمان در دو رشته متفاوت به تحصیل خود ادامه دهد.

وی از طرح «کهاد» در دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت و افزود: در این روش که مانند دوره های پودمانی و تک درس قدیم دانشگاه آزاد اسلامی است ،دانشجو می تواند با گذراندن آن واحد مدرک آن را نیز اخذ نماید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوربیان کرد: بر خلاف گذشته، اگر دانشجویی ثبت نام خود را در دانشگاه آزاد اسلامی انجام داده باشد و همزمان دردانشگاه دولتی قبول شود هزینه انصراف را پرداخت نمی کند.

دکتر احمدی افزود: پایه های آموزشی باید به گونه ای باشد که در سال ۱۴۰۴ انتخاب اول دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی باشد که  برای رسیدن به این مهم ،همکاری و تلاش همه نیاز است.

وی با اشاره به اینکه آموزش مجازی بهترین الگو در دوران کرونا بوده است، گفت: دانشگاه آزاداسلامی با نرم افزار (lms) یکی از بهترین دانشگاه ها در آموزش مجازی بود و هیچ هشکلی در این زمینه وجود نداشت،همچنین دکتر آدرنگ در خصوص طرح تعاون و آموزش مجازی جهادگرانه تلاش کردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورادامه داد: در واحد نور دروس نظری کاملا مجازی در ساعت مقرر برگزار شد ودورس عملی هم بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده با رعایت فاصله اجتماعی و تعداد محدود در هر گروه انجام می شود و لزومی در تغییر شهریه وجود ندارد.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه واحد نور به عنوان یک دانشگاه خوب با پتانسیل های لازم در منطقه مطرح است،تصریح کرد: این دانشگاه دستاورد های زیادی در زمینه های مختلف چون پروبیوتیک ها، تولید لامپ های ال ای دی، تولید و فروش گل و گیاه و غیره کسب کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضرشرایط جهت تصویب رشته جدید در وزات علوم بسیار سخت شده است ، افزود: هم اکنون واحد نور دارای ۱۷ رشته دکتری ، ۳۲ رشته کارشناسی ارشد و ۴۰ رشته کاردانی و کارشناسی است که در تلاشیم رشته های بین رشته ای مانند مهندسی ورزش و …. را اضافه کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوریادآورشد: دانشگاه آزاد واحد نوریادمان شهدای گمنام را بدون استفاده از شهریه دانشجویی و با کمک های دانشجویان ،اساتید ،کارمندان،مردم و نذورات به اتمام رساند .

معاونت اداری مالی واحد نوراظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به مشکلات مالی دانشجویان تحصیلات خوب مالی هم در داخل دانشگاه و هم بیرون از دانشگاه قرار داده است.

*پرداخت ۵۰ درصد شهریه دانشجو از سوی صندوق رفاه به صورت وام

دکتر درمیشی اضافه کرد: صندوق رفاه دانشگاه تا ۵۰ درصد شهریه دانشجو را به شکل های مختلف وام می دهد.

وی در ادامه گفت: وام های کوتاه مدت ، میان مدت ، بلند مدت ،وام ازدواج ،وام قرض الحسنه از بانک های مهر، رسالت و ملی ، وام وزارت علوم  از جمله وام هایی است که دانشجویان می توانند برای رفع مشکلات مالی خود از سوی دانشگاه اخذ کنند.

*پیشرفت علمی یک دانشگاه به تعداد اعضای هیئت علمی آن است

معاون علمی، پژوهشی دانشگاه آزاد واحد نوراظهارکرد: خبرنگاران علاوه بر اینکه با محدویت ها و چالش های زیادی برای تهیه خبردر جامعه روبه روهستند،همچنین پس از انتشار هر خبر باید پاسخگوی آن باشند.

دکتر آدرنگ افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورحدود ۷۰ کادر هیئت علمی ،۷ دانشیار ،  ۴۰ استادیار و ۲۰ مربی درحال تحصیل مقطع دکتری دارد.

وی با اشاره به اینکه قطعا پیشرفت علمی یک دانشگاه به تعداد اعضای هیئت علمی آن است، یادآورشد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور از نظر تعداد هیئت علمی بسیار غنی و دارای اساتیدی که در دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور تحصیل کردند است.

معاون علمی، پژوهشی واحد نوربا اشاره به اینکه این واحد در بعضی از رشته ها در استان مازندران پیشرو است،بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور مدیریت گروه  رشته هایی چون برق، معماری ، صنایع غذایی، جغرافیا ،بهداشت و مواد غذایی را در استان برعهده دارد.

دکتر آدرنگ با بیان اینکه دانشگاه آزاد واحد نور بسیاری از انرژی خود را صرف جذب دانشجو می کند، افزود: دانشگاه آزاد واحد نوردر مقایسه با دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه مازندران بابلسربالاتر است اما در مقایسه با دانشگاه نوشیروانی بابل از نظر نظر دستاورد های علمی کمی عقب تر و فاصله زیاد دارد.

وی یادآورشد: پلن های زیادی در دانشگاه آزاد اسلامی جهت جذب دانشجو وجود دارد اما متاسفانه قوانین موجود چالش هایی را باعث شده و دست و پا گیر است.

*کرونا فعالیت فرهنگی دانشگاه آزاد واحد نور را تعطیل نکرد

معاونت اموردانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوربا اشاره به اینکه در دوبخش اموردانشجویی و امورفرهنگی مشغول فعالیت هستیم اظهار کرد: کارهایی چون نقل و انتقالات ،امورتغذیه، سلف، بوفه، نظام وظیفه، صدور و لغو معافیت های تحصیلی ،صدور کارت دانشجویی و تربیت بدنی از جمله فعالیت های امور دانشجویی است.

دکتر نوری شیرازی گفت: کارگاههای مختلف آموزش، فرهنگی ، انگیزشی، هلال احمر، اورژانس، پیشگیری از ایدز، آشنایی با ویروس کرونا از جمله فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور است.

وی افزود: کانون دانشجویی ،حجاب و عفاف ، هلال احمر ، نماز و نیایش ، شعر و ادب نیما در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور درحال فعالیت هستند.

معاونت اموردانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورادامه داد: بسیج دانشجویی، بسیج اساتید، هم اندیشی اساتید و تشکل های سیاسی اسلامی چهار بازوی معاونت فرهنگی است.

دکتر نوری شیرازی افزود: اردوی جهادی،اربعین ،تهیه ۱۵۰۰ پرس غذای گرم جهت کمک به نیازمندان از جمله کارهای انجام شده بسیج دانشجویی است.

وی یادآورشد: طرح هایی چون همایش های مدیران کشوری جهت درآمد های برون شهریه ای دانشگاه با توجه به شرایط تورم حال حاضر کشوردر دستور کار قرار دارد .

گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح و هدیه از خبرنگاران تجلیل به عمل آمد  و پس از آن خبرنگاران به همراه رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه با رفتن بر مزار دو شهید گمنام خفته در خاک این دانشگاه با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.