به گزارش برترین خبر ، پیش از ظهر امروز علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد در مصاحبه با خبرنگاران از آغاز بکار دبیرخانه مرکزی ستاد مقابله با کرونا شهرستان به محوریت شورای تامین خبر داد و افزود : متاسفانه روند رو به افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در محمودآباد ضمن تکمیل ظرفیت کلیه مراکز درمانی و بالاخص بیمارستان محمودآباد ، موجب ابتلای کادر درمانی و کاهش نیروی انسانی شبکه بهداشت و درمان در ارائه خدمات به شهروندان و مراجعه کنندگان شده است.

نماینده عالی دولت در محمودآباد از شهروندان خواست با توجه به شرایط بحرانی و فوق حاد شهرستان از مراجعه به ادارات به منظور پیگیری امورات غیر ضروری اداری پرهیز نموده و مدیران ادارات نیز با مدیریت منابع انسانی در اختیار و تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط پرسنل و مراجعه کنندگان از شیوع این بیماری پیشگیری و پرهیز نمایند.

فرماندار محمودآباد گفت: انتظار میرود واحدهای تجاری شلوغ و پر ازدحام علیرغم مشکلات اقتصادی موجود همکاری لازم را داشته باشند و به صورت داوطلبانه نسبت به تعطیلی مقطعی خود اقدام نمایند تا در کاهش تعداد تلفات افراد مبتلا نقش تاثیر گذار داشته باشند.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی های لازم در خصوص رعایت و الزام و توجه به پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به کلیه واحدهای تولیدی و کارخانه ها و بازاریان و اصناف ابلاغ شده و کوتاهی و قصور از سمت هر واحد اقتصادی چون با سلامت جامعه سرکار دارد بدون هیچ اغماضی و با تعطیلی و پلمپ همراه خواهد بود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد از تشکیل ۵ اکیپ بازرسی با مسئولیت مدیران ادارات خبر داد و گفت: تاکنون ۲۳۶ مورد بازدید از اماکن عمومی در شهرهای محمودآباد و سرخ رود صورت گرفته و ۴۸ واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی شده که از این تعداد ۲۸ واحد پلمپ گردید.