به گزارش  برترین خبر ، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: هرگونه تنش زایی در روابط ایران و همسایگان خلیج فارس نه خواست مسئولان نظام و نه ملت شریف ایران است و شک نکنید که برخی می‌خواهند با ناامن جلوه دادن خلیج فارس و رفت و آمد کشتی‌های نفتی، زمینه را برای دخالت نظامی قدرت‌های مستکبر جهان فراهم سازند.

وی تاکید کرد: هرچند آمریکا بداند که ممکن است شروع جنگ با آنها باشد، اما قطعاً پایان جنگ هرگز با آنان نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: جای بسی تأسف است که برخی رسانه‌های داخلی به جای همراهی با وزیر امور خارجه در ماجرای خرابکاری‌های کشتی بندر فجیره، با ذوق زدگی آن را تیتر یک خود می‌سازند.

کواکبیان در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی کشور خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی امروز از شما پذیرفته نیست که بگویید چندان اختیاری ندارم، چرا که شما امروز رئیس شورای عالی امنیت ملی هستید و ریاست ده‌ها شورای جورواجور را هم در اختیار دارید و این مسئله نشان دهنده اختیارات گسترده شما است.

وی افزود: اگر هم در مواردی طبق قانون اساسی باید مسائل به تصویب و نظر مقام معظم رهبری برسد، در عمل و در طول این چندین سال مشخص شده است که ایشان با توجه به نظر مشورتی کارشناسان و متخصصان تصمیم می‌گیرند و بر این اساس جای هیچ‌گونه تعلل و درنگی برای تحقق وعده‌هایتان وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: آقای روحانی! شما شورای اقتصادی سران قوا را هم در اختیار دارید و برخلاف نظر عده‌ای که شما را به کناره‌گیری دعوت می‌کنند، از شما می‌خواهم که محکم بایستید و به وظایف و اختیارات خود با جدیت بیشتر و همچنین با هماهنگی کابینه و تیم اقتصادی دولت عمل کنید.

وی اظهار داشت: از بانک مرکزی و همه دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که لیست اسامی دریافت کنندگان ارز به نرخ ۴,۲۰۰ تومان را منتشر سازند و میزان واردات و نحوه و نرخ توزیع آن مشخص شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آیا درست است که ۳۰ میلیارد دلار ارز به خارج از کشور منتقل شده است اما چندان خبری از کالاها و نرخ ارز دولتی نیست؟

کواکبیان تصریح کرد: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی می‌خواهم که لیست دریافت ارز برای کاغذ نشر و مطبوعات را هرچه سریع‌تر اعلام کنند تا مشخص شود که چگونه کاغذ از ۲,۲۰۰ تومان امروز به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

نماینده مردم تهران با تاکید بر ضرورت شفافیت اقتصادی خاطرنشان کرد: امروز مشکل اصلی اقتصاد کشور، فساد است نه تحریم‌های خارجی.