به گزارش برترین خبر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، در راستای ترویج فرهنگ نهال‌کاری، توجه به منابع طبیعی، حفاظت از محیط زیست و در راستای سرمایه‌گذاری و ایجاد منابع پایدار در بقاع متبرکه، کاشت نهال درختان صنعتی مانند صنوبر در بقاع متبرکه مازندران آغاز شد.
نخستین مراسم کاشت نهال در بقاع متبرکه امروز با حضور حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، مرتضی موتنهار معاون بهره وری اداره کل، سیدعلی اسد فرماندار جویبار و سایر مسئولان شهرستانی در محوطه آستان مقدس امامزاده جهان سیدرضا آیت محله جویبار برگزار شد.

*اوقاف مازندران مدافع مراتع و منابع طبیعی است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این مراسم بر ضرورت حفظ منابع طبیعی و کمک به محیط زیست با ترویج فرهنگ نهال‌کاری تاکید کرد و گفت: اوقاف مدافع جنگل‌ها، درختان و منابع طبیعی است و در این راه علاوه بر حفظ جنگل‌ها خود نیز درختکاری می‌کند.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اینکه اوقاف مازندران همه ساله در محوطه بقاع متبرکه و اراضی موقوفات استان اقدام به کاشت نهال می‌کند، اظهار کرد: امسال نیز کاشت نهال در اراضی موقوفات و بقاع متبرکه با جدیت دنبال می‌شود.
وی یکی دیگر از اهداف اوقاف در کاشت نهال درختان صنعتی در بقاع متبرکه را ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی کشاورزی و مرتعی موقوفات دانست و افزود: اوقاف در کنار حفاظت و صیانت از موقوفات به دنبال اجرای طرح‌های جنگل‌کاری در راستای حفاظت از منابع طبیعی و سرمایه‌گذاری در اراضی موقوفات با هدف اشتغالزایی و حمایت از تولید است.

*کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال در محوطه بقاع متبرکه جویبار
رشید رضاپور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار نیز در این مراسم اظهار کرد: برای امسال طرح نهال‌کاری درختان صنعتی در محوطه ۵ بقعه متبرکه شهرستان جویبار اجرا می‌شود.
وی افزود: از امروز مراحل کاشت بیش از هزار اصله نهال صنوبر در محوطه آستان مقدس امامزاده جهان سیدرضا روستای آیت‌محله شهرستان جویبار آغاز شده است.