به گزارش  برترین خبر، روح‌الامین قاسمی اظهار کرد: طی روزهای اخیر در پی گزارش‌های متعدد مبنی بر وقوع سرقت به روش‌های جیب‌بری، سرقت به عنف و سوء استفاده از اعتماد مردم با ادعای انجام کارهای خیر، موضوع با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی گلستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات میدانی پلیس مشخص شد افرادی با معرفی خود به عنوان افراد خیر و یا سرقت به عنف از افراد سالمند توسط دو خودروی سمند مشکی و پراید سفید اقدام به سرقت از افراد می‌کنند.
فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و بررسی و پایش دوربین‌های مداربسته در مناطق وقوع سرقت و اقدامات شبانه‌روزی پلیسی در نهایت دو نفر از این سارقان شناسایی شدند.
قاسمی گفت: در تحقیقات ابتدایی مشخص شد این افراد از یکی از استان‌های شرقی کشور به استان گلستان آمده و سابقه سرقت در گرگان، علی‌آبادکتول و حتی مشهد مقدس در استان خراسان‌رضوی را دارند.
وی تاکید کرد: مخفیگاه این افراد در یکی از روستاهای گرگان شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دو نفر از سارقان در دو عملیات هماهنگ و غافلگیرانه دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۴ نفر از مالباختگان این سارقان را شناسایی کرده و تحقیقات پلیس برای شناسایی سایر مالباختگان و تکمیل شدن پرونده همچنان ادامه دارد.
قاسمی اضافه کرد: افرادی که به این روش‌ها اموالشان مورد سرقت قرار گرفته می‌توانند به پلیس آگاهی استان گلستا واقع در بلوار غدیر مراجعه و یا در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان شکایت خود را مطرح کنند./رکنا