به گزارش برترین خبر ، حسین هزار جریبی بخشدار چمستان با اشاره به اینکه دهیاران با تمام کمبود و کاستی ها در بخش چمستان به عمران و آبادانی می پردازند،اظهار کرد: بخش چمستان با 90 روستا که از این تعداد 78 روستا دارای شورای اسلامی و2روستا جوربند و آهودشت دارای شورای 5 نفره است.

بخشدار چمستان افزود: 72 دهیاردر روستاهای این بخش به همراه  12 کارشناس مالی و 13کارشناس فنی در بخش عمران و آبادانی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی روستاهای خود گام های موثری برداشتند.

هزار جریبی ادامه داد: تدابیر و برخوردهای به موقع دهیاران در پیش برد عملیات عمرانی از جمله طرح هادی بخش چمستان باعث شد تا 10 روستا در فاز اول و برخی  روستاها در فاز دوم و سوم به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه اکنون  19 روستا در حال اجرای طرح کانیو و زیر سازی برای آسفالت است ، تصریح کرد: در جهت رفع و ضعف ولتاژدر بخش چمستان بیش از 2 سال 243 ترانس مشارکتی نصب شده است.

بخشدار چمستان با بیان اینکه 3 حلقه چاه کشاورزی در روستاهای تورانکلا و انبارده و کراتکتی حفر شد، افزود: دهیاران با کمترین منابع و هزینه دهیاری طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه ها و انهار کشاورزی را انجام دادند.

هزار جریبی با اشاره به اینکه روکش آسفالت محور واز در حال انجام است، خاطر نشان کرد: گازرسانی و بهره مندی روستاییان در روستاهای وازتنگه و واز سفلی و علیا رو به اتمام و به زودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به زودی زیرسازی 2 کیلومتر از محور آلشترود به چمستان به اتمام می رسد ، گفت: گلخانه ای به فضای11 هزار و 654 متر مربع و با  سالنی به متراژ4 هزار و 75 مترمربع کمتر از یک ماه به بهره برداری می رسد.

بخشدار چمستان در پایان ضمن تشکراز همه دهیاران  بخش چمستان با توجه به اینکه بعضی از روستاها کمترین درآمد را دارند و چند ماه حتی حقوق خورا دریافت نکردند با جان و دل کار می کنند ، یادآورشد: از نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار شهرستان نور و همه مدیران که در جهت عمران و آبادانی بخش چمستان گام های مثبت برداشتند تشکر و قدردانی می کنم.

 

* اقتصاد روستا ، اولویت اول دهیاران

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولیت با توجه به شرایط سخت و امکانات کم بسیار سنگین است ، اظهار کرد: اما انسان با نوع نگاه خدمتگزاری و جهادی می تواند در شرایط سخت ،بسیار آسان کار کند.

نماینده مجلس با بیان اینکه دهیاران باید قانون ها را با جدیت دنبال کنند ،افزود: با توجه به اینکه مطالبات مردم بسیار زیاد است ولی درجلسات مطالبات را با توجه به ظرفیت ها و توانایی بخش فرادستی خود تنظیم کنید .

اسماعیلی با اشاره به اینکه اقتصاد روستا باید در اولویت اول دهیاران باشد، ادامه داد: دهیاران با توجه به ظرفیت های روستا شغل اهالی که اکثرا کشاورزی است باید مطالعات علمی خود را با استفاده از کارشناسان متخصص برای فعال کردن اقتصاد روستا بیشتر از قبل به کار گیرید.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه شهر و بخش چمستان در دستان دهیاران است ، تصریح کرد: دهیاران اولین فردی که نقش اساسی را در جاده سازی طرح هادی و درختکاری و جدول سازی و تمام کارهایی که برای زیبا سازی روستا نیاز است ایفا می کنند.

نماینده مجلس با اشاره به اجرای  تفکر مدیریت جهادی در شهرستان یاداورشد: تمامی پروژه ها ،درصد پیشرفت و موفقیت پروژه ها توسط فرماندار و معاونین و بخشداران در حال رصد کردن است.

*شکل گیری موج کم نظیر توسعه درتاریخ شهرستان نور

علی شادمان فرماندار شهرستان نور ضمن قدردانی از دهیاران که با توجه به فضای روستا ،کمترین امکانات و محدودیت ها از تلاش خود کم نمی کنند ، اظهار کرد: چرخ پر تحرک وقوی  توسعه شهرستان نور شتابان به پیش است و دهیاران باید مرتب نظارت و ضعف در کار و تعلل محتمل پیمانکاران در پروژه ها را گزارش کنند.

فرماندار شهرستان نور افزود: وجود کم و بیش مشکلات قابل انکار نیست ولی موجی کم نظیر از توسعه دراین شهرستان در حال شکل گیری است.

وی گفت: هیچ شهرستانی را نمی توان درخصوص اجرای طرح هادی که 50 درصد در حال اجرا شدن باشد با شهرستان نورمقایسه کرد.

شادمان ادامه داد: با وجود هجمه سنگین دشمن و شرایط مالی سخت دولت ولی به لطف خدا کارها در تعادل و عدالت محورانه در کل شهرستان در حال انجام است.

فرماندار شهرستان نوربا تاکید بر ضرورت جدیدت در مبحث زباله بیان کرد: زباله های شهرستان نور 25 سال در همان مکان در حال دپو شدن است و پیگیری ها در این خصوص ادامه دارد و امیدواریم روزی با برنامه منتقن و حساب شده که استاندار پیگیرآن است برسیم .

وی در پایان افزود: امیدواریم شهرستان نور با توجه به ظرفیت ها و مواهب خدادی به جایگاه واقعی خود برسد و برای حقوق شهرستان نباید کوتاهی کنیم.