*منابع انسانی بزرگترین سرمایه در جهان هستی

به گزارش اختصاصی برترین خبر ، علی اسماعیلی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه در جهان هستی منابع انسانی است ، اظهارکرد: هر کشوری بتواند منابع انسانی جامعه خود را مدیریت کنند دیگر نیازی به معادن، ذخایر زیر زمینی طلا و نقره ندارد و این انسان است که توسعه پایدار را برای شهر وکشور خود عرضه می کند.

 

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر شهرستان نور در گذشته نیماها و بنان ها و صدیقی هایی را  تحویل این جامعه داد، امروز به عنوان نماینده شما در خانه ملت در تلاشم تا زیرساخت های توسعه بهداشت و درمان ، راه ، گاز ، آب ، برق ، مخابرات در این شهرستان توسعه داشته باشد.

*مدارس مرکز ثقل فرهنگ کارآفرینی

اسفندیار نظری با اشاره به اینکه آموزش چیز عجیبی است ، اظهار کرد: آموزش هم می تواند انسان درون را زنده کند و هم اینکه انسان  درونمان را زنده به گور کند.اگر هزاران پژوهش انجام شود اما دامنه اثر پژوهش ها به مدارس نرسد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد:  باید مدارس را بر اساس سند تحول بنیادین تبدیل به موقعیت یادگیری شود تا هم آموزش در بستر تربیت باشد و هم مدرسه ما مدرسه زندگی باشد  و دانش آموز بداند در مدرسه زندگی کند.

وی با اشاره به شعار نظام جمهوری اسلامی در افق 1404 گفت: ایران با داشتن سرمایه اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی، تولیدی و به جهت دارا بودن نسلی نوآور، مبتکر و خلاق در جهان و منطقه باید حرف اول را برای گفتن داشته باشد

نظری ادامه داد: فرصت انتخاب، شادی کردن، مهارت تفکر گفت وگو و تحمل هم نوع و مهارت آموزی چهار فرصتی است که باید برای دانش آموزدر مدارس ایجاد کرد.

وی خاطر نشان کرد: اصلاح فرهنگ کار آفرینی که مرکز ثقل آن در مدارس است یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در راستای اقتصاد مقاومتی و آنچه که باید اتفاق بیفتد،است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: باید کسب مهارت دانش مهارت زندگی کسب مهارت کسب و کار که امروزه جامعه نیامند آن است باید در آموزش و پرورش انجام شود.

نظری با تاکید بر تقویت زبان انگلیسی و کامپیوتر در دانش آموزان ،افزود: با توجه به اینکه دنیای شغلی آینده دنیای فناوری و تکنولوژی است و نیازمند  این دو مهارت که به آن مهارت قابل انتقال می گویند است که باید هم در دوران مدرسه هم در دوران دانشگاه اتفاق بیفتد.

وی  گفت: باید از ظرفیت علمی این دانش آموزان وفرهیختگان در مدارس به عنوان مشاوران علمی و  آموزشی استفاده شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران جزء چهار استان برترکشور درهمه فعالیت های آموزشی و پرورشی است ، یاد آورشد: مازندران در کنکور سراسری در سال ۹۷ رتبه سوم کشور را بعد از استان یزد و سمنان کسب کرد که البته از نظر کیفی استان مازندران رتبه اول را دارد.

وی ادامه داد : از40 هزار و 57 نفر  نفر شرکت کننده در کنکور؛ 19 هزار و 432 نفر پذیرفته شدند که  ۴۱.۰۴ درصد  قبول شدگان کنکورسراسری به استان مازندان تخصیص پیدا کرد که ضریب درصد سمنان ۴۱.۶ است  و مازندران  با  2 دهم درصد در رتبه  سوم قرار گرفت .

نظری با اشاره به اینکه 3 نفر در رتبه زیر 10 کشوری را مازندارن به خود اختصاص داد ، اظهار کرد: در استان مازندران  247 نفر در رتبه زیر 1000 پذیرفته شدند  و 9 نفر در رتبه زیر 10 منطقه و 140 نفر در رتبه زیر 100 منطقه 2 و3  و 680 نفر در رتبه ی زیر هزار را کسب کردند و شهرستان نور در رتبه زیر2هزار و 2 هزار رتبه 4 کشور را کسب کرده است که مجموعا شهرستان نور بعد از سوادکوه شمالی  دومین شهرستان درکنکور سراسری استان مازندران حائز رتبه شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران  تصریح کرد: در المپیاد علمی استان مازندران سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۴۱ نفر شرکت کننده داشت که حدود ۴۹۳ نفر به مرحله دوم راه پیدا کردند که7 نفر از شهرستان نوربودند و همچنین در جشنواره نوجوان خوارزمی شهرستان نور رتبه دوم استان و در پیشرفت تحصیلی در پایه 7 و 8 و 9و 10 و 11رتبه پنجم استان را دارد.

نظری ادامه داد : شهرستان نور در بحث هدایت تحصیلی وضعیت بسیار مطلوب به ویژه در شاخه فنی حرفه ای و کاردانش را دارد.

*حرکت چرخ توسعه با دانایی

علی شادمان ضمن ادای احترام به روح بلند و عرشی شهدای ارزشمند اظهار کرد: آینده شهرستان نور توسط دستان توانمندو تراوشات ذهنی نخبگان این شهرستان رقم خواهد خورد .

فرماندار شهرستان نورگفت: دانایی تمدن ساز و چرخ توسعه کشور را به حرکت در می آورد  کسی که با آن مسلح باشدمی تواند  کشوری آباد داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اندوخته های نخبگان و دانش پژوهان کمک بسیار بزرگی به شهرستان می کند، تصریح کرد: بر اساس اعلام یونسکو در سال جاری کسی باسواد است که بتواند تعلیم دهد.

 

*نیروی انسانی ماهر سرمایه اصلی کشور

آیت دیوسالار در این آئین باشکوه ضمن تبریک به آرزوی موفقیت برای دانش آموزان اظهار کرد: سال گذشته شهرستان نور از لحاظ کمیت (تعداد قبولی در کنکور)  رتبه دوم استان مازندران را به خود اختصاص داد.

 

مدیر آموزش و پرورش نور با اشاره به نقش غیرقابل انکار آموزش و پرورش در رشد ،توسعه و شکوفایی کشور تصریح کرد: به گفته صاحب نظران برای ترسیم دورنمای کشور نباید به کارخانه ها نگاه بیندازیم بلکه بادی به دبستانی هایش نگاه کرد.

وی با اشاره به اینکه ذخایرمنابع طبیعی خیلی خوب است ولی سرمایه اصلی نیروی انسانی ماهراست ادامه داد: نیروی انسانی ماهر دررشد و توسعه پایدار اثر گذار باشد که بخش عمده تعلیم و تربیت ،نیروی انسانی ماهر مدارس است.

دیوسالار با اشاره به جهش یکباره قیمت های نفت بعد از سال 1973 تمامی دنیا به این نتیجه رسیدند که باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنند، بیان کرد: به عنوان نمونه ژاپن ذخایر زیرزمینی ندارد ولی به برکت و همت نیروی انسانی در دنیا حرفی برای گفتن داردچون درآنجا آموزش و پرورش در آنجا حرف اول را می زند.

مدیر آموزش و پرورش نور در پایان از نماینده و فرماندار و همه مسئولینی که به آموزش و پرورش کمک کردند تقدیر کرد.